Pasaulyje

2017.06.04 10:54

Užsienio šalys reiškia paramą naują išpuolį patyrusiai Didžiajai Britanijai

ELTA2017.06.04 10:54

Po naujo išpuolio Londono širdyje užsienio šalys reiškia paramą Didžiajai Britanijai, praneša agentūra AFP.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas telefonu pareiškė užuojautą premjerei Theresai May ir pasiūlė visišką JAV vyriausybės paramą tiriant šias šlykščias atakas ir siekiant kaltuosius patraukti atsakomybėn. Tai teigiama Baltųjų rūmų pranešime. Prieš tai D. Trumpas jau tviteryje pareiškė savo šalies paramą Jungtinei Karalystei: „Mes su jumis. Tesaugo jus Dievas!“ JAV valstybės departamentas pasmerkė „bailų išpuolį prieš nekaltus civilius“.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pareiškė, kad Prancūzija dėl šios „naujos tragedijos labiau nei bet kada yra Jungtinės Karalystės pusėje“. Jo mintys yra su aukomis ir jų artimaisiais.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel  buvo sukrėsta išpuolio. „Aš šiomis valandomis su užuojauta ir solidarumu galvoju apie mūsų britus draugus ir visus žmones Londone, – teigiama jos biuro išplatintame pareiškime. – Mintimis esu su išpuolio aukomis ir jų šeimomis“. A. Merkel palinkėjo sužeistiesiems kuo greičiau pasveikti. Kanclerė patvirtino, kad Vokietija kovoje su bet kokia terorizmo forma „tvirtai ir ryžtingai“ bus Didžiosios Britanijos pusėje.

Londono meras Sadiqas Khanas pasmerkė išpuolį, pavadindamas jį „bailiu teroristiniu išpuoliu“ prieš nekaltus londoniečius ir lankytojus. Jis tviteryje rašė, kad nėra pateisinimo „barbariškoms“ atakoms. Meras paragino visus žmones Londone likti budrius. 

Didžiosios Britanijos vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd išpuolį pavadino „pasibaisėtinu“.

Ataką pasmerkė ir britų musulmonų sąjunga MAB. „Būdami britų visuomenės nariai, mes ir toliau smerkiame visus teroro aktus, – sakė MAB pirmininkas Dr Omeras El-Hamdooninas. – Mes negalime leisti šiems nusikaltėliams skleisti neapykantos ir baimės. Mes turime užkirsti kelią jų mėginimams mus suskaldyti“.

Londone šeštadienio vakarą žuvo mažiausiai šeši žmonės kai trys užpuolikai nedideliu furgonu rėžėsi į pėsčiuosius ir po to žmones puolė peiliais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt