Pasaulyje

2017.06.04 16:53

Petardos sprogimas buvo sukėlęs paniką Turine: sužeista per 1500 žmonių

DELFI.lt, LRT.lt 2017.06.04 16:53

UEFA Čempionų lygos finalo rungtynių transliacijos žiūrėjimas centrinėje Turino „San Carlo“ aikštėje per stebuklą nesibaigė kraupia tragedija. Į miesto centrą stebėti mylimos „Juventus“ komandos dvikovos su Madrido „Real“ susirinko 30 tūkstančių vietos gyventojų, o pačiame mačo įkarštyje chuligano numestos petardos sprogimas sukėlė masinę paniką.

Naktis Turine baigėsi dar blogiau, nei „Juventus“ pralaimėjimas ispanams Velso mieste Kardife. Kaip skelbia BBC, po „San Carlo“ aikštėje kilusio chaoso buvo sužeista per 1,5 tūkstančio rungtynių žiūrovų.
 
Didžiulės italų gretos savo komandos rungtynes stebėjo milžiniškuose aikštėje įrengtuose ekranuose, o panika kilo, kai antroje mačo pusėje, „Real“ pirmaujant 3–1 chuliganas greta aikštės susprogdino petardą. Pagalvoję, kad įvyko teroro išpuolis ir susprogdinta bomba, žmonės puolė paniškai bėgti, ėmė griūti vieni ant kitų ir mindyti parvirtusius.
 
Vienas iš įvykio liudininkų sako, kad prieš paleisdamas petardą jaunuolis suriko, jog tai yra tikra bomba, todėl panika kilo dar didesnė. Kitų liudininkų teigimu, sprogimai buvo net keli.
 
Į įvykio vietą sulėkė gausios gelbėtojų pajėgos, policijos, greitosios pagalbos automobiliai.
 
Kaip skelbia Italijos žiniasklada, aukų išvengta tik per stebuklą, tačiau sužeistųjų skaičius yra didelis – daugiau nei 600. Dauguma jų patyrė tik lengvus sužalojimus, tačiau 7 asmenys yra labai sunkios būklės ir gydomi intensyvios terapijos skyriuose.
 
„Aš griuvau. Išsisukau su gana lengvomis traumomis, tačiau praradau viską – telefoną, kuprinę, dokumentus, nežinau ką dabar daryti“, – „SkyNews24“ teigė viena iš incidento aukų.
 
Kiek vėliau Turino centre aistros nurimo, naktį aikštėje dirbo saugos tarnybos, budėjo pareigūnai, alkoholį gėrė nusivylusių „Juventus“ fanų grupelės, darbą pradėjo milžinišką šiukšlių kiekį turinčios sutvarkyti kitos miesto tarnybos.