Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.03 19:27

JAV gynybos sekretorius nuramino sąjungininkus Azijoje

Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Jamesas Mattisas nuramino sąjungininkus Azijoje, kad Amerika, nors pasirengusi veikti išvien su Kinija, kad pažabotų Šiaurės Korėjos branduolines ambicijas, ir toliau priešinsis Kinijos pastangoms militarizuoti Pietų Kinijos jūros regioną. 

Prezidentas Donaldas Trumpas sukėlė nerimą, kad gali užmerkti akis į tai, jog Pekinas kuria dirbtines salas Pietų Kinijos jūroje, dislokuoja ten ginklus, kai paragino Kiniją spausti Šiaurės Korėją. J. Mattisas, bene svarbiausias administracijos atstovas, kai naujasis prezidentas bando menkinti valstybės departamentą, sąjungininkus ramino, lankydamasis Singapūre, kur surengtas Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono valstybių gynybos forumas.

„Mes nusistatę prieš šalis, kurios militarizuoja dirbtines salas, jūroje stiprina savo pretenzijas, neturinčias nieko bendra su tarptautine teise. Niekada nepritarsime vienašališkam bandymui keisti pusiausvyrą. Mes ir toliau skraidysime, plaukiosime, veiksime visur, kur leidžia tarptautinė teisė. Dėl augančios ekonominės galios Kinija užima teisėtą įtakos padėtį Ramiojo vandenyno regione. Sveikiname jos ekonomikos plėtrą, galime sutikti, kad yra tarp mūsų nesutarimų dėl ekonomikos ar politikos, bet negalime pritarti Kinijos veiksmams, kurie kėsinasi į tarptautinės bendruomenės interesus, pamina taisyklėmis paremtą tvarką, kuri į naudą visoms šalims, taip pat ir Kinijai“, – kalbėjo JAV gynybos sekretorius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi