Pasaulyje

2017.06.02 16:23

V. Putinas nelaiko E. Snowdeno išdaviku

BNS 2017.06.02 16:23

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sako galvojantis, kad daugybę JAV žvalgybinės informacijos nutekinęs Edwardas Snowdenas nėra išdavikas.

Be to, viename iš JAV režisieriaus Oliverio Stone`o paimtų naujų interviu V. Putinas, regis, patvirtina, kad prieš jį buvo rezgama daug nužudymo sąmokslų.

Ketvirtadienį paskelbtose „Putino interviu“ ištraukose matyti, kaip prezidentas šnekučiuojasi sėdėdamas prie mašinos vairo, Kremliuje ir užmiesčio name, o O. Stone`as klausosi.

Tris „Oskarus“ pelnęs O. Stone`as labiausiai garsėja Amerikos istorijos įkvėptais didelio populiarumo sulaukusiais Holivudo filmais, tokiais kaip „JFK“ ir „Gimęs liepos 4-ąją“ („Born on the Fourth of July“). Anksčiau yra sukūręs filmus apie velionį Kubos lyderį Fidelį Castro ir 2013-aisiais mirusį Venesuelos prezidentą Hugo Chavezą.

Interviu su V. Putinu režisierius paklausė, Kremliaus vadovas, buvęs KGB agentas, smerkia E. Snowdeną, kuris inicijavo vieną didžiausių duomenų nutekinimų per JAV istoriją ir kuriam Rusija suteikė prieglobstį.

Gestikuliuodamas prie „Mercedes“ vairo, už nugaros sėdint vertėjui, V. Putinas pabrėžia, kad E. Snowdenas „nėra išdavikas“ ir „nesuteikė jokios informacijos kitai šaliai, kuri būtų pakenkusi jo liaudžiai“.

Vis dėlto paklaustas, ar sutinka su tuo, ką padarė E. Snowdenas, V. Putinas atsakė: „Ne.“

Reuters/Scanpix nuotr.

„Mano nuomone, ne, tai negerai“, – sakė jis ir pridūrė, kad E. Snowdeno vietoje būtų paprasčiausiai pasitraukęs iš darbo.

D. Trumpas „Kremliaus kišenėje“?

„Jeigu jam kas nors nepatiko dėl darbo, kurio jis buvo pakviestas atlikti, jam derėjo tiesiog atsistatydinti, štai ir viskas“, – sakė V. Putinas.

Rusijos lyderis sakė anksčiau neįžvelgęs paralelių, bet tvirtino, kad 1991 metais paliko KGB, nes nepritarė vyriausybės veiksmams ir „bandymui įvykdyti valstybės perversmą“ prieš tuometė Sovietų Sąjungos prezidentą Michailą Gorbačiovą. V. Putinas teigė „tuo metu nenorėjo likti žvalgybos tarnybų gretose“.

Pernai buvo išleistas O. Stone`o vaidybinis filmas, paremtas E. Snowdeno istorija. Kelis „Putino Interviu“ („The Putin Interviews“) televizija „Showtime“ turi pradėti rodyti birželio 12 dieną.

Kitoje ištraukoje, kurią parodė televizija CBS, O. Stone`as sako girdėjęs apie penkis bandymus nužudyti V. Putiną, o šis ramiai išklauso ir atsako, kad jo saugumo tarnyba rūpinasi jo saugumu ir „iki šiol jiems neprastai sekėsi“.

„Aš jais pasitikiu“, – sakė Rusijos prezidentas.

„Žinot, kaip sako mūsų žmonės: tas, kuriam lemta būti pakartam, nenuskęs“, – pridūrė jis, prajuokindamas O. Stone`ą.

Ištraukose matyti, kad V. Putinas važiuoja paprastu viešu plentu, šalia kurio matyti reklamos ir ženklai.

Interviu buvo nufilmuoti per dvejus metus, bet juose yra ir palyginti naujos medžiagos. O. Stone`as paklausia V. Putino, ar Donaldas Trumpas „yra Kremliaus kišenėje“, tačiau ištraukose Rusijos lyderio atsakymas nepateikiamas.

Atrodo, kad tarp abiejų vyrų buvo užsimezgęs ryšys. Vienu metu V. Putinas šypsodamasis sako: „Galvoju, kad jūs labai gudrus žmogus“. O. Stone`as nusijuokia ir paklausia: „Kodėl?“