Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.02 14:48

Dėl D. Trumpo sprendimo E. Muskas traukiasi iš Baltųjų rūmų patarėjų gretų

BNS 2017.06.02 14:48

Elektromobilių gamintojos „Tesla“ steigėjas Elonas Muskas patvirtino, jog dėl prezidento Donaldo Trumpo sprendimo pasitraukti iš 2015 metų Paryžiaus klimato susitarimo atsistatydins iš Baltųjų rūmų verslo patarėjų tarybos.

„Traukiuos iš prezidento (patarėjų) tarybos. Klimato kaita iš tiesų vyksta. Pasitraukimas iš Paryžiaus (klimato susitarimo) nėra geras sprendimas Amerikai ar pasauliui“, – parašė E. Muskas savo „Twitter“ paskyroje netrukus po to, kai D. Trumpas paskelbė apie savo sprendimą.

Kiek anksčiau E. Muskas pažadėjo pasitraukti iš verslo patarėjų grupių, jeigu D. Trumpas ištesės savo pažadą pasitraukti iš minėto susitarimo dėl kovos su klimato kaita.

Po kelių valandų apie pasitraukimą iš Baltųjų rūmų patarėjų tarybos paskelbė ir „Walt Disney“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Robertas Igeris.

Jis pareiškė, kad tai yra „principo reikalas“.

D. Trumpo sprendimas nuvylė ir kitus technologijų bei pramonės sektorių atstovus, kurie pažadėjo ir toliau stengtis kovoti su pasaulio klimato atšilimu.

„Facebook“ vadovas Markas Zuckerbergas parašė, kad šis JAV prezidento sprendimas yra „nepalankus aplinkai ir ekonomikai ir dėl jo kyla rizika mūsų vaikų ateičiai“.

„Nusivylęs... sprendimu dėl Paryžiaus susitarimo, – savo „Twitter“ paskyroje parašė „General Electric“ vadovas Jeffas Immeltas. – Dabar pagrindinio vaidmens turi imtis pramonė, kuri neturėtų kliautis vyriausybe.“

Naftos milžinai „ExxonMobil“ ir „Chevron“ pareiškė ir toliau remiantys susitarimą, o automobilių gamintoja „General Motors“ pažymėjo, kad šis Baltųjų rūmų sprendimas nesusilpnins jos ryžto kovoti su klimato kaita.

„... tebesame įsipareigoję siekti kurti geresnę aplinką“, – pareiškė „Chevron“ atstovė spaudai Melissa Ritchie ir pridūrė, kad jos įmonė „remia tolesnį dalyvavimą Paryžiaus susitarime, nes tas dokumentas yra pirmasis žingsnis siekiant sukurti pasaulinę (kovos su klimato kaita) sistemą.“

O „Exxon“ atstovas pažymėjo, kad 2015 metų susitarimas yra „nepaprastai svarbus“, atsižvelgiant į Indijoje ir Kinijoje didėjantį išmetamųjų teršalų kiekį.

„Tai pirmasis svarbus tarptautinis susitarimas, kuris yra skirtas kovai su klimato kaita ir kuriame numatyti ir išsivysčiusių, ir besivystančių ūkių pažadai mažinti išmetamųjų teršalų kiekius“, – pareiškė įmonė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi