Pasaulyje

2017.06.02 11:20

Graikijoje pradėtas migrantų perkėlimas iš buvusio Atėnų oro uosto

ELTA 2017.06.02 11:20

Graikijos policija penktadienį anksti rytą pradėjo migrantų perkėlimo iš buvusio Atėnų oro uosto į pabėgėlių priėmimo centrus operaciją, praneša „Reuters“.

Pareigūnų duomenimis, buvusiame Elinikono tarptautiniame oro uoste yra keli šimtai žmonių, kuriuos planuojama autobusais nugabenti į Tėbus. Migrantai Elinikone įsikūrė jau po to, kai pernai iš ten į kitas stovyklas buvo išvežti beveik 3 tūkstančiai žmonių.

Pirmieji gyventojai buvusio oro uosto teritorijoje pasirodė 2015 metų lapkritį, kai Graikijos valdžia pradėjo ardyti laikino įkurdinimo stovyklą prie sienos su Makedonija. Migrantų ir pabėgėlių stovykla ten stichiškai atsirado po to, kai ES šalys užblokavo jų maršrutą iš Artimųjų Rytų į Europą per Balkanų pusiasalį. Prie Graikijos Idomenio gyvenvietės susitelkė keli tūkstančiai migrantų, kuriems Makedonijos valdžia uždraudė kirsti sieną.

Kai kuriais duomenimis, iš viso Graikijoje yra daugiau kaip 60 tūkstančių migrantų, kurie negali tęsti savo kelionės Vidurio ir Šiaurės Europos kryptimi.