Pasaulyje

2017.06.04 15:00

Europos miestų traukos objektai: kelionė autobusu-amfibija ir neįprasti muziejai

Nors Londonas ir Paryžius lieka pagrindiniais turistų traukos centrais dėl romantikos ir istorija apipintos architektūros, vis dažniau keliautojų akys krypsta į Rytų Europos miestus, kuriuose galima smagiai praleisti savaitgalius. Taip LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“ kalba turizmo ekspertas Ulrichas Reinhardtas. 

Turizmo eksperto teigimu, vis daugiau keliautojų atranda Rytų Europos miestus – Belgradas traukia kaip jaunimo meno scena, Budapeštas pribloškia architektūra ir vilioja terminiais baseinais.

„Daug Rytų Europos miestų – Gdanskas, Belgradas, Budapeštas ir Bukareštas dabar yra „ant bangos“. Jie ypač traukia jaunąją kartą, nes čia galima patirti daugybę nuotykių. Kur daug jaunų žmonių, ten trokšta atsidurti ir kiti keliautojai“, – pasakoja U. Reinhardtas.

Anot turizmo eksperto, populiarėja ir netradicinės apžvalginės ekskursijos. Berlyną turistai gali apvažiuoti senoviniu kabrioletu, atostogaujantys Romoje gali dūgzti siauromis senamiesčio gatvelėmis motoroleriais, o Budapešte siūloma išvyka Dunojumi autobusu-amfibija.

„Išpopuliarėjo savaitgalinės kelionės apžiūrėti miestą. Dažniausiai žmonės apsistoja dviem–trims dienoms, kitaip, nei per vasaros atostogas, kai vykstama dešimčiai ar net keturiolikai dienų. Tai – geras būdas prasitęsti atostogas“, – tikina U. Reinhardtas.

Pasak jo, miesto turistų tikslas – ne pailsėti, o patirti kaip įmanoma daugiau įspūdžių, tad miestai ieško naujų būdų pritraukti turistus. Pvz., iš istorinio Vienos atrakcionų parko Praterio apžvalgos rato galima matyti puikią miesto panoramą, Prancūzijos Bordo mieste turistai gali mėgautis garsiuoju bordo vynu bei apsilankyti interaktyviame vyno muziejuje, o Kopenhagoje turistus šiuo metu labiausiai masina neseniai atidarytas ultramodernus jūrų muziejus, kuriame gyvena apie 20 tūkst. jūros gyvūnų. Tai – didžiausias toks objektas Šiaurės Europoje.

Plačiau – Europos kultūros žurnale „Euromaxx“.