Pasaulyje

2017.06.02 09:29

Per išpuolį Filipinų sostinės viešbutyje mirė mažiausiai 36 žmonės

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.06.02 09:29

Per išpuolį Filipinų sostinėje Maniloje, vietos viešbutyje, mirė 36 žmonės, kai į lošimo namus įsiveržęs vyras pradėjo šaudyti į televizorių, padegė lošimo stalą. Žmonės mirė užtroškę nuo dūmų, kuriuos sukėlė gaisras. Dar dešimtys žmonių buvo sužeisti ar kitaip nukentėjo. Kaip vėliau paskelbė žiniasklaida, užpuolikas nusišovė. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė „Islamo valstybė“, tačiau Filipinų prezidentūra neigia atakos ryšius su teorizmu.

Anot viešbučio darbuotojus cituojančio Jungtinių Valstijų transliuotojo CNN, kaukėtas vyras buvo antrame pastato aukšte ir šaudė į svečius.

Į įvykio vietą buvo išsiųsti greitojo reagavimo būriai, policija ir ugniagesiai.

„Resorts World Manila“ šiuo metu izoliuotas dėl pranešimų apie nenustatytų asmenų šaudymą“, – socialiniame tinkle „Twitter“ nurodė viešbutį valdanti kompanija.

„Kompanija artimai bendradarbiauja su Filipinų nacionaline policija, kad užtikrintų, jog visi svečiai ir darbuotojai būtų saugūs“, – teigė ji.

Už išpuolį atsakomybę prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“, pranešė džihadistų tinklalapius stebinti organizacija „SITE Intelligence Group“.

Filipinų policija patvirtino pranešimus apie šaudymą „Resorts World Manila“. Šis viešbutis yra kitoje vieno pagrindinių Filipinų tarptautinio oro uosto terminalų gatvės pusėje

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte praėjusią savaitę šalies pietuose paskelbė karo padėtį, nes viename didmiestyje įvyko gyvybių pareikalavusių susirėmimų tarp vienos kovotojų grupuotės, siejamos su „Islamo valstybe“.

Prezidentas sakė, kad gali paskelbti karo padėtį visoje šalyje, jeigu terorizmo grėsmė plis.

Pranešimas apie įvedamą karo padėtį buvo paskelbtas po apie 200 tūkst. gyventojų turinčiame Maravio mieste vykusių saugumo pajėgų susirėmimų su kovotojais, siejamais su „Islamo valstybe“.

Saugumo pajėgos vis dar grumiasi su kovotojais Maravyje, susirėmimų metu žuvo bent 171 žmogus.

Praėjusį penktadienį R. Duterte pareiškė, jog atakos Maravyje buvo „grynai ISIS“.

Nuo separatistinio musulmonų pasipriešinimo pietų Filipinuose pradžios 1969 metais žuvo daugiau nei 120 tūkst. žmonių.

Pagrindinės musulmonų sukilėlių grupuotės pasirašė taikos susitarimus su vyriausybe, tačiau dalis kovotojų atmetė taikos procesą ir pastaraisiais metais susivienijo po „Islamo valstybės“ vėliava.

„Niekas nebuvo pašautas. (...) Įkaitų nėra“, – DZMM radijui sakė policijos vadovas Ronaldas dela Rosa.

Jis pridūrė, jog pareigūnai neturi duomenų, kad tai galėjo būti teroristinis išpuolis.

Pareigūnas sakė, jog vienas veikęs vyras šaudė ir padegė lošimų stalą viešbutyje esančiame kazino.

Pasak jo, vyras įėjo į vieną iš lošimų kambarių ir šovė į didelį televizijos ekraną. Tada jis benzinu apipylė lošimų stalą ir jį padegė.

R. dela Rosa teigė, jog vėliau vyras vėl šovė į lošimo žetonų sandėliuką ir prisipildė jais kišenes. Tuomet jis paliko kambarį.

Pareigūnai kol kas šio vyro nesurado.