Naujienų srautas

Pasaulyje2017.06.01 10:54

Dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus apklaus buvusius D. Trumpo patarėją ir teisininką

ELTA 2017.06.01 10:54

JAV Atstovų Rūmų žvalgybos komitetas, vykdydamas tyrimą dėl galimo Rusijos kišimosi į 2016 metų prezidento rinkimus, išdavė šaukimus liudyti buvusiam prezidento Donaldo Trumpo patarėjui ir teisininkui, praneša BBC.

Liudyti iškviesti atleistasis prezidento patarėjas saugumo klausimais Michaelas Flynnas ir teisininkas Michaelas Cohenas.

Šis Atstovų Rūmų komitetas atlieka vieną iš kelių šiuo metu vykdomų tyrimų dėl Maskvos kišimosi į pernai vykusius prezidento rinkimus ir galimo bendradarbiavimo su D. Trumpo rinkimų komanda.

Pats JAV prezidentas šiuos įtarimus atmeta kaip „melagingas naujienas“.

Apie sprendimą išduoti šaukimus išplatintame pranešime informavo komitetui pirmininkaujantys respublikonas Mike`as Conaway ir demokratas Adamas Schiffas.

„Tęsiant tyrimą dėl aktyvių Rusijos veiksmų per 2016 metų rinkimų kampaniją, šiandien keliems asmenims patvirtinome šaukimus dėl liudijimo bei asmeninių ir verslo dokumentų pateikimo“, – rašoma pranešime.

Panašūs prašymai suteikti informacijos buvo išsiųsti ir keliems kitiems buvusiems D. Trampo pagalbininkams, tarp jų – Rogeriui Stone`ui, Paului Manafortui ir Carteriui Page`ui.

Tuo tarpu prezidento žentas ir artimas patarėjas Jaredas Kushneris taip pat yra patekęs į Federalinio tyrimų biuro (FTB) akiratį tyrimo dėl galimos Rusijos įtakos JAV rinkimams kontekste.

JAV žiniasklaidos teigimu, jis su Maskvos pasiuntiniu Vašingtone aptarė slapto pokalbių su Kremliumi kanalo įrengimą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi