Pasaulyje

2017.05.31 20:18

Saudo Arabijoje per šaudynes mokykloje žuvo du jos darbuotojai

BNS 2017.05.31 20:18

Saudo Arabijos sostinėje esančioje privačioje mokykloje trečiadienį prieš kelerius metus iš jos atleistas mokytojas surengė šaudynes; laimei, incidento metu vaikų toje švietimo įstaigoje nebuvo, bet buvo nušauti du jos darbuotojai, naujienų agentūrai AFP pranešė saugumo šaltiniai.

JAV ambasados Rijade teigimu, mokykla trečiadienį buvo uždaryta ir joje tuo metu nebuvo vaikų.

Saugumo šaltiniai nurodė, kad policija ieško šaudynes surengusio irakiečių kilmės įtariamojo, kuris dirbo toje mokykloje, tačiau prieš ketverius metus buvo atleistas dėl ūmaus būdo ir pykčio proveržių.

„Buvęs mokytojas pasiėmė ginklą, įėjo į kabinetą ir nužudė direktoriaus pavaduotoją bei vieną iš darbuotojų“, - sakė anonimiškai kalbėjęs saugumo pareigūnas.

Tyrėjų manymu, tai įprastas nusikaltimas, o ne „teroristinis incidentas“, sakė šaltinis.

Saudo Arabijos žiniasklaida pranešė, kad įtariamasis ir jo aukos anksčiau turėjo „nesutarimų“.

Vėlyvą trečiadienio popietę įvykio vietoje apsilankęs AFP fotografas pranešė šalia tos švietimo įstaigos matęs tik vieną policijos automobilį, o teritorijoje buvo ramu.

Dauguma Saudo Arabijos mokyklų šiuo metu nedirba dėl mokinių atostogų.

2000 metais savo veiklą pradėjusi mokykla priklauso kompanijai, kurią valdo Saudo Arabijos princas Alwaleedas bin Talalas. Jis vadovauja konglomeratui „Kingdom Holding Co.“, investavusiam į tokias kompanijas, kaip JAV bankininkystės milžinė „Citigroup“ ir žiniasklaidos koncernas „Time Warner“.