Pasaulyje

2017.05.31 16:37

Šaltiniai Baltuosiuose rūmuose: JAV trauksis iš Paryžiaus klimato susitarimo

15min.lt2017.05.31 16:37

JAV prezidentas trečiadienį paskelbs, kad Amerika traukiasi iš pasaulinio Paryžiaus susitarimo dėl kovos su klimato kaita, „Politico“ patvirtino šaltiniai Baltuosiuose rūmuose. Toks sprendimas neabejotinai nuliūdins Vašingtono sąjungininkus pasaulyje, ypač – Europoje.

Oficialiai apie tokį sprendimą D. Trumpas turėtų paskelbti vėliau trečiadienį, o kol kas „Twitter“ informavo, kad tai padarys per kelias artimiausias dienas. Jis didžiosiomis raidėmis pridūrė: „Paverskime Ameriką vėl didžia!“

Tai laikoma nacionalistinio Baltųjų rūmų administracijos sparno triumfu. Antai vyresnysis D. Trumpo patarėjas Stephenas Bannonas nuosekliai aiškino, kad susitarimas pakirps sparnus JAV ekonomikai ir neleis prezidentui vykdyti žadėtų permainų energetikos politikoje.

Pasitraukimas iš sutarties taip pat laikomas nuosaikiojo sparno, kuriam priklauso D. Trumpo duktė Ivanka Trump, nesėkme. Bijomasi, kad šis žingsnis stipriai pablogins JAV įvaizdį pasaulyje.

Antradienį D. Trumpas buvo susitikęs su pasitraukimą iš klimato susitarimo palaikančiu Aplinkos apsaugos agentūros vadovu Scottu Pruittu, o trečiadienį jis priims JAV valstybės sekretorių Rexą Tillersoną.

Pastarasis, kaip pranešama, norėtų, kad JAV nepasitrauktų iš Paryžiaus susitarimo, tačiau prezidento neperkalbės.

Kad išves JAV iš susitarimo, D. Trumpas žadėjo per rinkimų kampaniją. Regis, tai nebuvo tik rinkiminės kalbos.

Neįvykdyti šio pažado D. Trumpą ragino kitų Didžiojo septyneto šalių lyderiai, taip pat – tokios naftos pramonės milžinės kaip „ExxonMobil“ ir „Shell“.

Pasitraukusios iš sutarties, JAV prisijungs prie kitų dviejų jos nepasirašiusių valstybių – Nikaragvos ir Sirijos. Susitarimo dalyvės – 195 šalys, tarp jų ir Šiaurės Korėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt