Pasaulyje

2017.05.31 19:07

Per stiprų sprogimą Kabule žuvo 80 žmonių

LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2017.05.31 19:07

Afganistano sostinėje Kabule trečiadienio rytą nugriaudėjo stiprus sprogimas, per kurį mažiausiai 80 žmonių žuvo ir daugiau nei 350 sužeisti, pranešė „Al Jazeera“. Skelbiama, kad sprogimas įvyko centrinėje miesto dalyje, netoli prezidentūros ir užsienio šalių ambasadų. Per galingą sprogimą žuvo Didžiosios Britanijos visuomeninio transliuotojo BBC Afganistano biuro vairuotojas, sakoma „British Broadcasting Corporation“ pranešime.

„Su dideliu liūdesiu BBC gali patvirtinti, jog BBC Afganistano vairuotojas Mohammedas Naziras mirė po anksčiau Kabule įvykusio sprogimo, detonavus sprogmenų prikrautą automobilį. Jis vežė kolegas žurnalistus į biurą“, – nurodoma pranešime.

„Taip pat buvo sužeisti keturi BBC žurnalistai, jie gydomi ligoninėje. Manoma, kad jų sužalojimai nekelia pavojaus gyvybei“, – sakoma pranešime.

Kol kas neaišku, kas buvo taikinys. Virš mirtininko, kuris susprogdino bombą automobilyje, atakos vietos matėsi pakilęs didžiulis dūmų debesis. Pranešama, kad apgadinti už kelių šimtų metrų nuo sprogimo vietos esantys pastatai.

Liudininkai sakė, kad gatves blokuoja dešimtys automobilių ir kad yra sužeistų žmonių.

Vidaus reikalų ministerijos atstovas Najibas Danishas nurodė, kad sprogimas sunaikino arba apgadino daugiau kaip 30 transporto priemonių.

Sprogmenų prikrautas automobilis detonavo 8 val. 25 min. vietos (6 val. 55 min. Lietuvos) laiku, naujienų agentūrai AFP sakė N. Danishas.

Atsakomybės kol kas niekas neprisiėmė, bet išpuolis buvo įvykdytas atsigaunančiam Talibanui intensyvinant savo metinį „pavasario puolimą“.

Pastaraisiais mėnesiais būta pavienių išpuolių Kabule, kurie rodo blogėjančią saugumo padėtį Afganistane.

Gegužės pradžioje per vadinamosios „Islamo valstybės“ išpuolį prieš NATO vilkstinę žuvo 8 žmonės.

Pentagono vadovas Jimas Mattisas yra perspėjęs, kad Afganistane ir užsienio, ir vietos pajėgų laukia „dar vieni sunkūs metai“. Afganistano vyriausybė nekontroliuoja daugiau kaip trečdalio šalies teritorijos.

Trečiadienio išpuolis buvo naujausias iš ilgos virtinės atakų Afganistano sostinėje. Kabulo provincijoje pirmuosius tris šių metų mėnesius aukų buvo daugiausiai. Labiausiai nuo išpuolių kentėjo civiliai gyventojai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.