Pasaulyje

2017.05.30 22:43

JAV kol kas atsisako ketinimų drausti atskrendantiems europiečiams gabenti nešiojamus kompiuterius

BNS 2017.05.30 22:43

Jungtinių Valstijų aviacijos saugumo pareigūnai ketvirtadienį pranešė nusprendę neįvesti draudimo iš Europos atskrendančiuose orlaiviuose turėti nešiojamąjį ar planšetinį kompiuterį.

Ši apsaugos priemonė buvo pasiūlyta siekiant apsisaugoti nuo grupuotės „Islamo valstybė“ ketinimų prietaisuose slėpti bombas.

Visgi Krašto saugumo departamentas nurodė, jog minėtas draudimas gali būti įvestas, „jeigu žvalgyba ir grėsmės lygis tai pateisins“.

Antradienį kalbėdamas telefonu su Europos Sąjungos (ES) migracijos komisaru Dimitriu Avramopulu ir transporto komisare Violeta Bulc, krašto saugumo sekretorius Johnas Kelly aiškiai pasakė, kad pasiūlymas dėl draudimo įsinešti kompiuterius „vis dar yra ant stalo“, teigia departamentas.

„Sekretorius J. Kelly patvirtino, kad jis įgyvendins bet kokias būtinas priemones, kad komerciniai skrydžiai į JAV būtų saugūs, įskaitant ir draudimą į lėktuvo kabiną įsinešti didelius elektronikos prietaisus, jeigu žvalgyba ir grėsmės lygis tai pateisins“, – rašoma pranešime.

Kovo 21 dieną Vašingtonas paskelbė tokį draudimą į JAV skrendantiems lėktuvams iš dešimties Turkijos, Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos oro uostų.

Iš šių oro uostų į Ameriką skrendantys žmonės savo elektronikos prietaisus turi palikti bagažo skyriuje.