Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.30 19:15

J. McCainas: V. Putinas kelia didesnę grėsmę nei „Islamo valstybė“

BNS 2017.05.30 19:15

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kelia didesnę grėsmę pasaulio saugumui negu džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, sako įtakingas Amerikos senatorius veteranas Johnas McCainas, kuris taip pat pripažįsta, kad naujasis Amerikos lyderis Donaldas Trumpas jį „nervina“.

Respublikonas J. McCainas, kuris yra vienas griežčiausių D. Trumpo kritikų šioje partijoje, pirmadienį vakare Australijos nacionaliniam transliuotojui „Australian Broadcasting Corporation“ sakė, kad numanomas Rusijos kišimasis į rinkimų procesus kelia pavojų demokratijai.

„Aš manau, kad jis (V.Putinas) yra pagrindinė ir svarbiausia grėsmė, didesnė nei ISIS („Islamo valstybė“), – sakė J. McCainas, kuris yra Senato Ginkluotųjų pajėgų komiteto pirmininkas.

„Manau, kad ISIS gali padaryti siaubingų dalykų...  bet ne kas kitas, o būtent rusai mėgino sunaikinti svarbiausią demokratijos pamatą pakeičiant Amerikos rinkimų rezultatus“, – kalbėjo jis.

„Neturiu jokių įrodymų, kad jiems būtų pasisekę, bet jie mėgino ir toliau mėgina. Neseniai jie bandė paveikti ir Prancūzijos rinkimų rezultatus, – tęsė jis. – Todėl Vladimirą Putiną, kuris suskaldė suverenią valstybę Ukrainą, kuris daro spaudimą Baltijos šalims, aš laikau neabejotinai didžiausiu iššūkiu mums“.

Šis J. McCaino komentaras nuskambėjo prezidento komandai neatsiginant kaltinimų dėl ryšių su Maskva, kuri, kaip mano JAV žvalgybos tarnybos, V. Putino iniciatyva surengė didžiulio masto kampaniją, siekdama padidinti D.Trumpo šansus laimėti pernai lapkritį vykusius rinkimus.

Plataus masto tyrimui dėl įtariamo Rusijos kišimosi į rinkimus vadovauja pagarbą pelnęs buvęs FTB direktorius Robertas Muelleris. Jam buvo suteikti dideli specialiojo prokuroro įgaliojimai tirti šią bylą.

Atskirus tyrimus taip pat atlieka Senato ir Atstovų Rūmų Žvalgybos komitetai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi