Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.29 17:05

ES aiškinsis dėl JAV elektroninių įtaisų orlaiviuose draudimo visiems skrydžiams į šalį

BNS 2017.05.29 17:05

Europos Komisija laukia, kas seks po JAV krašto saugumo sekretoriaus Johno Kelly pareiškimo, jog siekdamas užkirsti kelią teroristų išpuoliams, elektroninių įtaisų orlaivių salonuose draudimą Vašingtonas gali nustatyti visiems tarptautiniams skrydžiams į Jungtines Valstijas, pareiškė Komisijos atstovas Enrico Brivio.

Tai J. Kelly pareiškė interviu televizijos kanalui „Fox News“.

„Mes užfiksavome šį pareiškimą, tačiau joks sprendimas dar nepriimtas. Todėl kol kas nenorime komentuoti. Jūs žinote, kad politiniu ir techniniu lygmeniu įvyko diskusija šiuo klausimu. Ir mes dalyvaujame tuose debatuose. Belieka sužinoti, kas vyks toliau. Žinoma, jeigu draudimas bus įvestas, mes turėsime užtikrinti, kad vyktų tinkamas bendras susisiekimas oru“, – žurnalistams Briuselyje sakė EK atstovas.

Jis pasiūlė palaukti ir nespekuliuoti šia tema. „Kalbant apie skrydžių iš trečiųjų šalių ES valstybes nares saugumą, mes ieškome koordinuoto sprendimo Europos lygmeniu, ir jeigu jis bus įmanomas, ir pasauliniu lygmeniu“, – pridūrė E. Brivio.

Kovo mėnesį Jungtinės Valstijos keleiviams, į JAV išvykstantiems iš 10 Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos oro uostų, uždraudė orlaivių salonuose vežti didesnio nei standartinis mobilusis telefonas dydžio elektroninius įtaisus. Kiek vėliau panašų draudimą keleiviams iš šešių valstybių nustatė Didžioji Britanija. Žiniasklaidoje tuomet buvo skelbta, kad šis sprendimas buvo priimtas dėl gautos informacijos apie naują teroristų grupuotės „Islamo valstybė“ taktiką.

Paklaustas, ar draudimas gali būti nustatytas visiems tarptautiniams skrydžiams, J. Kelly atsakė: „Greičiausiai tai būtų realu“. „Jie, teroristai, iš tiesų yra apsėsti šios idėjos – numušti skrendantį orlaivį.“

Orlaivių keleivių vartojimo patirtį tirianti asociacija APEX atliko apklausą, kuri parodė, kad 43 proc. keliautojų visame pasaulyje į orlaivio saloną pasiima planšetinį kompiuterį ir 70 proc. šių keleivių juo naudojasi skrydžio metu. Atitinkami su nešiojamaisiais kompiuteriais susiję rodikliai sudarė 38 ir 42 procentus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi