Pasaulyje

2017.05.28 10:35

Džihadistų grupuotė „Ansar al-Sharia“ pasiskelbė išsiformuojanti

BNS 2017.05.28 10:35

Libijoje veikusi džihadistų grupuotė „Ansar al-Sharia“, susijusi su „al Qaeda“ ir Jungtinių Tautų bei JAV laikyta teroristine organizacija, pasiskelbė „išsiformuojanti“, nurodoma šeštadienį paskelbtame pranešime spaudai.

Vašingtonas šią grupuotę laiko kalta dėl išpuolio prieš JAV konsulatą Bengazyje 2012-ųjų rugsėjo 11-ąją; tada žuvo JAV ambasadorius Christopheris Stevensas ir dar trys amerikiečiai.

„Ansar al-Sharia“ yra viena iš džihadistų grupuočių, susidariusių antrajame pagal dydį Libijos mieste Bengazyje per sumaištį po diktatoriaus Muamaro Kadhafi nužudymo 2011-aisiais ir perėmusių to miesto valdymą 2014-aisiais.

Buvęs generolas Rytų Libijos karo vadas Khalifa Haftaras anksčiau gegužę pradėjo puolimą prieš islamistų grupuotes Bengazyje, siekdamas išvaryti džihadistus iš dviejų likusių jų pozicijų Bengazyje.

Pranešime spaudai „Ansar al-Sharia“ nurodo, kad ši kova ją „susilpnino“.

Ši grupuotė per susirėmimus su Kh. Haftaru Bengazyje 2014-ųjų pabaigoje neteko savo lyderio Mohamedo al-Zahawi, kuris mirė nuo sužeidimų, patirtų viename mūšyje.

Dauguma jos narių persimetė į grupuotę „Islamo valstybė“, o likusi „Ansar al-Sharia“ vėliau prisidėjo prie Revoliucinės šuros tarybos Bengazyje – vietinio islamistų kovotojų aljanso.

Savo aktyvumo viršūnėje „Ansar al-Sharia“ veikė Bengazyje ir Dernoje Sirijos rytuose bei turėjo savo padalinių Libijos vakaruose.

Ši organizacija po M. Kadhafi nuvertimo užėmė armijos kareivines – čia buvo rengiami džihadistai kovoms Irake ar Sirijoje.