Pasaulyje

2017.05.27 18:58

Palestiniečiai kaliniai Izraelio kalėjimuose baigė bado streiką

LRT.lt2017.05.27 18:58

Šimtai palestiniečių kalinių Izraelio kalėjimuose baigė 40 dienų trukusį bado streiką. Kaip praneša dw.com, bado streikas nutrauktas po to, kai kaliniai pasiekė susitarimą su Izraelio pareigūnais. Streikuotojai reikalavo geresnių sąlygų kalėjimuose.

Palestinos ir Izraelio šaltiniai šeštadienį patvirtino, kad streikas nutrauktas, nes valdžia nusileido vienam esminių reikalavimų – kad per mėnesį turėtų būti du, o ne vienas susitikimas su šeima.

Derybos tarp Izraelio, Palestinos bei Raudonojo Kryžiaus atstovų truko 20 valandų.

Susitarimo detalės neatskleidžiamos.

Kalinių streikas prasidėjo balandžio 17 dieną. Reikalauta sudaryti geresnes sąlygas bendravimui su šeima, uždrausti kalėjimo administracijos smurtą prieš kalinius, baigti taikyti bausmes už nepaklusnumą kalinant izoliacinėse vienutėse ir panaikinti „administracinio sulaikymo“, t.y. sulaikymo be įrodymų ar teismo, galimybę.

Anksčiau šią savaitę Palestinos prezidentas Mahmoudas Abbasas aptarė šią problemą su Jungtinių Valstijų prezidentu Donaldu Trumpu per pastarojo vizitą Artimuosiuose Rytuose. M. Abbasas ragino D. Trumpą įtikinti Izraelio ministrą pirmininką Benjaminą Netanyahu atsižvelgti į kalinių reikalavimus.

Nuo 1967 m. karo šimtai palestiniečių buvo įkalinti Izraelio kalėjimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.