Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.26 20:59

G-7 vadovai neišsprendė nesutarimų su JAV dėl klimato kaitos

BNS 2017.05.26 20:59

Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime penktadienį nepadaryta pažangos mėginant suderinti skirtingus Jungtinių Amerikos Valstijų ir jų partnerių požiūrius į klimato kaitos problemas, pranešė šio susitikimo šeimininkė Italija.

JAV prezidentui Donaldui Trumpui tebesvarstant, kokia turi būti JAV pozicija, ministras pirmininkas Paolo Gentiloni per spaudos konferenciją sakė, kad „Paryžiaus klimato sutarties klausimas lieka kybantis“.

P. Gentiloni prie šį susitikimą žinojo apie didelį požiūrių skirtumą, bet tikėjosi, kad besiderant pavyks kažkiek jį sumažinti.

Per prezidento rinkimų kampaniją D. Trumpas žadėjo atsikratyti Jungtinių Valstijų įsipareigojimų Paryžiaus sutartyje, kuria siekiama sušvelninti klimato kaitą mažinant anglies emisiją.

D. Trumpas sakė išklausysiąs, ką pasakys JAV partnerės, ir tik tada jis priimsiąs sprendimą kaip elgtis.

Aklavietė JAV ir kitų šešių Didžiojo septyneto šalių derybose klimato kaitos klausimu atspindi ir kitus skirtumus požiūriuose į prekybą ir žmonių migraciją.

Dabartinis G-7 vadovų susitikimas baigsis šeštadienį baigiamuoju pareiškimu, kuris, anot Italijos pareigūnų, bus jau penktas iš planuotų variantų. Žinoma, jeigu bus susitarta.

Pareigūnai per naktį dar dirbs ir stengsis parengtį kompromisinį tekstą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi