Pasaulyje

2017.05.26 16:30

Egipte per išpuolį prieš koptus vežusį autobusą žuvo mažiausiai 26 žmonės

BNS2017.05.26 16:30

Egipte į pietus nuo Kairo užpuolikams penktadienį apšaudžius koptus vežusį autobusą žuvo mažiausiai 26 žmonės, dar dešimtys buvo sužeisti, pranešė valstybinė žiniasklaida ir Sveikatos apsaugos ministerija.

„Žuvo 26 žmonės“, – sakė sveikatos ministerijos atstovas Khaledas Megahedas valstybinei televizijai ir pridūrė, kad dar 25 žmonės buvo sužeisti per šaudymą al Minjos provincijoje.

Incidentas įvyko autobusui važiuojant keliu į Šv. Samuelio vienuolyną al Minijos gubernijoje, maždaug už 220 kilometrų į pietus nuo Kairo, nurodė ministerija.

Pasak liudininkų, išpuolį įvykdė maždaug 8–10 užpuolikų, vilkėjusių karines uniformas.

„Jie naudojo automatinius ginklus“, – nurodė provincijos gubernatorius Essamas el Bedawi.

Kol kas atsakomybės už šį išpuolį, kuris buvo įvykdytas prieš pat prasidedant šventam musulmonų Ramadano mėnesiui, neprisiėmė nė viena grupuotė.

Gruodį ir balandį Egipto koptų religinę mažumą sukrėtė dešimtis gyvybių nusinešę sprogdinimai bažnyčiose. Atsakomybę dėl šių išpuolių prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

Džihadistai grasino surengti daugiau išpuolių prieš koptus, kurie sudaro maždaug 10 proc. iš 92 mln. Egipto gyventojų.

Gruodžio 11 dieną su IS savižudžiams mirtininkams surengtus išpuolį vienoje Kairo bažnyčių, esančioje prie Egipto koptų patriarcho sosto, žuvo 29 žmonės.

Po gruodžio mėnesio išpuolio Kaire dar du bažnyčių sprogdinimai įvyko Verbų sekmadienį Tantos ir Aleksandrijos miestuose. Per juos žuvo 45 žmones; už juos atsakomybę taip pat prisiėmė „Islamo valstybė“.

Dėl šių atakų Egipto prezidentas Abdelis Fattah al Sisi paskelbė trijų mėnesių nepaprastąją padėtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.