Pasaulyje

2017.05.26 10:03

D. Trumpo šiurkščiai stumtelėtas Juodkalnijos lyderis incidento nesureikšmina

BNS2017.05.26 10:03

JAV prezidento Donaldo Trumpo beatodairiškas prasiveržimas per minią NATO viršūnių susitikime sukėlė pasipiktinimą Balkanuose ir sulaukė dėmesio socialiniuose tinkluose, bet jo šiurkščiai stumtelėtas Juodkalnijos lyderis sako nesureikšminantis šio incidento.

Ketvirtadienį per susitikimą Briuselyje D. Trumpas dešine ranka nustūmė į šalį Juodkalnijos ministrą pirmininką Duško Markovičių ir prasibrovė į priekį, kai NATO lyderiai ėjo naujosios Aljanso būstinės koridoriais, ruošdamiesi pozuoti bendrai nuotraukai.

Po to D. Trumpas atsistojo netoli D. Markovičiaus ir persimetė keliais žodžiais su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite.

Šio incidento vaizdo įrašas su komentarais keliomis kalbomis žaibiškai pasklido socialiniuose tinkluose.

„Atrodo, Donaldas Trumpas nenorėjo, kad kas nors užtemdytų jo dalyvavimą viršūnių susitikime“, – rašo Juodkalnijos dienraštis „Vijesti“.

Kiti Balkanų šalių naujienų portalai irgi paskelbė žinučių apie šį įvykį antraštėmis „Pirmiausiai – Amerika“ arba „Kur eini?“

Tačiau pats D. Markovičius didelio skandalo neįžvelgė.

„Nelabai atkreipiau dėmesį. Tik mačiau reakciją socialiniuose tinkluose. Tai tiesiog nėra užgauli situacija“, – po viršūnių susitikimo žurnalistams sakė premjeras.

D. Markovičius sakė neįsižeidęs ir pasinaudojo proga padėkoti D. Trumpui, kad jis palaikė Juodkalnijos siekį įstoti į NATO. Ši maža buvusi Jugoslavijos respublika ateinančio mėnesio pradžioje taps 29-ąja NATO nare.

Premjeras pridūrė: „Natūralu, kad Jungtinių Valstijų prezidentas yra pirmojoje eilėje.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.