Pasaulyje

2017.05.25 21:30

Th. May su JAV prezidentu aptarė žvalgybinės informacijos nutekinimą

BNS2017.05.25 21:30

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May ketvirtadienį JAV prezidentui Donaldui Trumpui reiškė susirūpinimą dėl žvalgybos duomenų apie ataką Mančesteryje nutekėjimo.

„Ministrė pirmininkė iškėlė klausimą dėl žvalgybinės informacijos nutekėjimo prezidentui, kai jie laukė bendros nuotraukos (NATO viršūnių susitikime)“, – sakė Th. May atstovas spaudai.

„Ji teigė, kad dalinimosi žvalgybiniais duomenimis patirtis su JAV yra itin svarbi ir vertinama, bet informacija, kuria mes dalinamės, turi būti išsaugota paslaptyje“, – pridūrė jis.

D. Trumpas ketvirtadienį perspėjo, kad kaltiesiems dėl informacijos nutekėjimo gresia teisinis persekiojimas.

Baltųjų rūmų paskelbtame pareiškime D. Trumpas sako nurodęs Teisingumo departamentui ir kitoms agentūroms išsamiai išnagrinėti tą nutekinimą, kuris, anot jo, yra „rimta grėsmė mūsų nacionaliniam saugumui“.

„Įtariamas nutekinimas iš mūsų vyriausybės agentūrų kelia labai didelį nerimą, – sakė D. Trumpas. – Prireikus, nusižengėlis bus persekiojamas visa įstatymų apimtimi“.

„Jokių kitų santykių mes nepuoselėjame labiau nei Specialius santykius tarp Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės“, – pridūrė prezidentas.

Per šios savaitės išpuolį Mančesteryje per popmuzikos koncertą žuvo 22 žmonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.