Pasaulyje

2017.05.25 20:47

Graikijoje susprogdintas automobilis, kuriuo važiavo buvęs premjeras L. Papademas

15min.lt, ELTA 2017.05.25 20:47

Graikijoje per sprogimą sužalotas buvęs šalies ministras Lukas Papademas. Politiko gyvybei pavojus negresia.

Kaip pranešė „Euronews“, sprogstamasis įtaisas detonavo automobilio viduje.

Bnonews.com informuoja, kad sprogimas nugriaudėjo ketvirtadienio popietę, kai buvęs šalies premjeras važiavo per Atėnų centrą. Vietos žiniasklaida pranešė, kad sprogimas politiką sunkiai sužalojo. Iš viso nukentėjo keturi žmonės.

Tai naujienų agentūrai „RIA Novosti“ pranešė šaltinis Graikijos policijoje.

Anksčiau buvo pranešta, kad per sprogimą Atėnų centre nukentėjo buvęs Graikijos vyriausybės vadovas ir jo vairuotojas.

„L. Papadimas yra ligoninėje, jo gyvybei pavojus negresia. Sprogo užminuotas paketas. Sprogimas įvyko automobilyje, taip pat sužeisti trys ekspremjerą lydėję žmonės“, – sakė agentūros šaltinis.

Naujienų tinklalapis „newsit.gr“ rašo, jog tai galėjo būti teroro aktas. Jo duomenimis, sprogimas įvyko tuo metu, kai ekspremjeras savo automobilyje atplėšė kažkokį paketą.

Kaip praneša laikraštis „Ethnos“, L. Papadimas paguldytas į ligoninę, jis sužeistas į ranką ir pilvą. Pasak leidinio, sprogimas įvyko automobiliui važiuojant.

Pastaruoju metu Graikijos anarchistų organizacijos nusiuntė kelias siuntas su bombomis Tarptautiniam valiutos fondui ir kai kuriems Vokietijos politikams.

L. Papademas Graikijos ministro pirmininko pareigas ėjo nuo 2011 m. lapkričio iki 2012 m. gegužės. Jis taip pat buvo Europos Centrinio Banko viceprezidentu nuo 2002 iki 2010 metų. Praėjusio amžiaus pabaigoje jis buvo Graikijos centrinio banko vadovu.