Pasaulyje

2017.05.25 01:43

Tripolyje sulaikytas išpuolį Mančesteryje surengusio mirtininko brolis

DELFI.lt 2017.05.25 01:43

Antradienį Tripolyje buvo sulaikytas Salmano Abedi brolis Hashimas Ramadanas Abu Qassemas al-Abedi. CNN praneša, kad jaunesnysis mirtininko brolis taip pat planavo teroristinį išpuolį.

Policija teigia, kad 20-metis mirtininko brolis taip pat siejamas su „Islamo valstybe“ ir kaltinamas ketinimais surengti išpuolį Libijoje.

Mirtininko brolis buvo suimtas tuo metu, kai atsiėmė brolio siųstus pinigus. Saugumo struktūros tvirtina, kad suimtasis galėjo turėti informacijos apie planuojamą išpuolį Mančesteryje.

Taip pat pranešama, kad mirtininkas su šeima kurį laiką gyveno Libijoje. Šaltiniai teigia, kad tėvas su sūnumis į Libiją išvyko dėl problemų Didžiojoje Britanijoje. Abu broliai norėjo atkeršyti gaujai, kuri nužudė artimą draugą.

Saugumo sumetimais tėvas buvo atėmęs abiejų sūnų pasus, tačiau Salmanas reikalingą dokumentą atgavo prisidengęs išvykimu į piligriminę kelionę Saudo Arabijoje. Vietoj to, S. Abedi grįžo į Didžiąją Britaniją ir kelios dienos po to įvykdė kruviną išpuolį.

Per pirmadienio naktį surengtą išpuolį Mančesteryje žuvo 22 žmonės. Dėl išpuolio Jungtinėje Karalystėje paskelbtas aukščiausias pavojaus lygis.