Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.24 20:45

R. T. Erdoganas: Turkija narystės ES neketina prašyti kaip „elgeta“

BNS 2017.05.24 20:45

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas trečiadienį, prieš lemiamas derybas su ES šalių vadovais, pareiškė, kad Briuselis turi apsispręsti, ar norėtų matyti Turkiją Bendrijos nare.

Prieš kelionę į Briuselį, kur vyks ir NATO lyderių susitikimas, R. T. Erdoganas Ankaros uoste žurnalistams sakė, kad Turkija narystės neketina prašyti kaip „elgeta“.

Įtampa tarp Ankaros ir Briuselio padidino balandžio 16 dieną vykęs referendumas, suteikęs daugiau galių prezidentui ir sužadinęs abejonių dėl Turkijos narystės Europos Sąjungoje ateities.

Ketvirtadienį R. T. Erdoganas susitiks su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Donaldu Tusku bei Europos Komisijos pirmininku Jean-Claude`u Junckeriu. Net manoma, kad tai gali būti paskutinis šansas išgelbėti jau pusę šimtmečio siekiančios narystės perspektyvą.

„Europos Sąjunga neturi teisės matyti Turkiją elgeta. Mes jiems tai pasakysime. Ko jūs vis dar laukiate po 54 metų?“ – išreiškė jis turkų nusivylimą tokiu ilgu narystės procesu.

„Žinau, jie laukia, kad mes atsitrauksime. O mes sakome, tai jums reikia apsispręsti. Ir jeigu jūs apsispręsite, mes netrukdysime jūsų darbui“, – pridūrė jis.

Dauguma šalių, tarp jų ir Vokietija, nepritaria stojimo derybų su Turkija įšaldymui, bet Austrija griežtai pasisakė už narystės proceso stabdymą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi