Pasaulyje

2017.05.24 15:50

Filipinų prezidentas svarsto galimybę įvesti karo padėtį visoje šalyje

BNS2017.05.24 15:50

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte, šalies pietuose paskelbęs karo padėtį dėl islamistų suaktyvėjimo, trečiadienį pareiškė, kad gali įvesti karo padėtį ir visoje šalyje.

Antradienį R. Duterte paskelbė karo padėtį Mindanao regione, kuriame gyvena maždaug 20 mln. žmonių ir kur ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybei“ (IS) prisiekę kovotojai nusiaubė vieną didmiestį.

R. Duterte vėliau sakė, jog taip pat svarsto, ar tikslinga įvesti karo padėtį centriniame šalies trečdalyje, Visajų regione, esančiame šalia Mindanao.

Dar vėliau jis tokią pačią perspektyvą iškėlė ir šiauriniam Filipinų trečdaliui, Lusonui, kuriame įsikūrusi ir sostinė Manila.

„Jei pagalvoju, kad IS jau įsitvirtino ir Lusone, o terorizmas nelabai atsilieka, galėčiau paskelbti karo padėtį visoje šalyje, kad apsaugočiau žmones“, – sakė jis.

R. Duterte perspėjo, kad karo padėtis būtų panaši į karinį valdymą, kurį kažkada įvedė diktatorius Ferdinandas Marcosas.

Du dešimtmečius trukęs F. Marcoso valdymas baigėsi 1986 metais, kai milijonai žmonių išėjo į gatves per garsiąją „žmonių galios“ revoliuciją.

„Marcoso karo padėtis buvo labai gera“, – sakė R. Duterte.

Pasak prezidento, jo paties karo padėties versija reiškia, kad saugumo pajėgos galės be orderių vykdyti kratas ir areštuoti žmones.

Jis taip pat sakė, kad kai kuriose Mindanao provincijose bus įvestos komendanto valandos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.