Pasaulyje

2017.05.24 15:42

Išpuolis Mančesteryje: suimti dar trys asmenys

Jungtinės Karalystės (JK) Vidaus reikalų sekretorė Amber Rudd teigė BBC, kad Mančesteryje ataką įvykdęs 22-ejų jaunuolis Salmanas Abedis „veikiausiai veikė ne vienas“ ir prieš išpuolį galimai lankėsi Sirijoje. Po pirmadienį įvykusios atakos antradienį JK padidino terorizmo grėsmės lygį iki maksimalaus – „kritinio“. Trečiadienį paskelbta apie dar tris suimtus žmones, kurie galimai susiję su ataka. Sužeistųjų per išpuolį skaičius padidėjo iki 119 žmonių.

Pareigūnai sulaikymo detalių neatskleidžia. Žinoma, kad tai yra trys vyrai.

Kritinis grėsmės lygis reiškia, kad kitos atakos gali būti neišvengiamos. Tokio žingsnio imtasi, nes esama galimybės, kad išpuolio vykdytojas 22-ejų S. Abedis veikė ne vienas. Esant tokiai padėčiai, kariai bus dislokuoti, kad apsaugotų svarbiausias vietas.

Primenama, kad sprogimas per JAV atlikėjos Arianos Grande koncertą Mančesterio arenoje nusinešė 22 aukas. Kaip skelbiama, sprogdintojas buvo žinomas tarnyboms.

Apie 5000 karių padės saugoti reikšmingas sostinės vietas, tokias kaip Bakingamo rūmai, Dauningo gatvė, Vestminsterio rūmai bei šalių ambasados. Kariai pakeis paprastai budinčius ginkluotus policininkus, o pastarieji prižiūrės tvarką sostinės gatvėse.

Pranešama, kad daugiau ginkluotų pareigūnų atsiųsta ir į Mančesterį, čia dirba ir specialios antiteroristinės pajėgos. Saugumas sustiprintas, nes manoma, kad tariami Mančesterio užpuoliko bendražygiai gali planuoti daugiau išpuolių.

Pranešama, kad prie Mančesterio arenos po koncerto detonuotame užtaise buvo vinių ir varžtų, dėl ko, medikų teigimu, 20 žmonių būklė išlieka kritinė.

Išpuolio vykdytojo tėvai gimė Libijoje ir Britanijoje atsidūrė kaip pabėgėliai nuo Muammaro al-Gaddafio režimo. Atsakomybę dėl išpuolio prisiėmė „Islamo valstybė“, skelbia su IS siejama naujienų agentūra „Amaq“.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija praneša, kad po teroro išpuolį žuvo du Lenkijos piliečiai – vyras ir žmona – kurie po koncerto laukė savo dukros.

Jauniausia išpuolio auka – 8 metų amžiaus mergaitė, pranešė vietos pareigūnai.