Pasaulyje

2017.05.24 13:26

Ką reiškia D. Trumpo vizitai į tarpusavyje konfliktuojančias valstybes?

„Labai svarbu suprasti, kad oficialūs, valstybinio lygmens vizitai labai dažnai būna simboliniai. Jais siekiama pareikšti poziciją, kuri galbūt ir šiaip yra žinoma. Tačiau ta simbolika vis dar išlieka labai svarbi tarptautinėje politikoje“, – apie Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo vizitų užsienyje reikšmę kalba VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoja Dovilė Jakniūnaitė.

D. Trumpas pirmojo vizito į užsienį vyko į Artimuosius Rytus ir šiomis dienomis tęsia savo oficialią kelionę Italijoje. Politologės D. Jakniūnaitės teigimu, mažai užsienio politika anksčiau besidomėjusiam JAV prezidentui yra labai naudinga ir reikalinga vykti susipažinti su valstybių vadovais.

Pašnekovės nuomone, D. Trumpo vizito maršrutas suplanuotas sąmoningai, siekiant išlaikyti balansą.

„Iš vienos pusės, jie (JAV – red.) turi strateginius partnerius Artimuosiuose Rytuose – Saudo Arabiją, kita vertus, jie neužmiršta ir svarbaus strateginio partnerio Izraelio. D. Trumpas ir savo kampanijoje apie tai kalbėjo, ir dabar sako, kad jo pagrindinis tikslas yra išspręsti tą konfliktą, kurio daug metų niekas negali išspręsti. Tai šiuo atveju tiesiog parodytas balansas, kad kreipiamas dėmesys ir į vienus, ir į kitus. Taip siekiama parodyti, kad norima taikos regione“, – aiškina D. Jakniūnaitė.

Pasak VU TSPMI dėstytojos, D. Trumpo pasirinkimas vykti į Saudo Arabiją yra įdomus tuo, kad tai yra nedemokratiška valstybė ir tai iš esmės skiriasi nuo Baracko Obamos vizito į Egiptą bei demokratijos palaikymo.

Plačiau – įraše.