Pasaulyje

2017.05.23 23:27

Estijai didinant akcizą alkoholiui, verslininkai kelyje į Latviją pastatė švieslentę

15min.lt2017.05.23 23:27

Estijos verslininkai, neapsikentę alkoholio akcizų didinimo, sugalvojo originalų būdą perspėti valdžią dėl padarinių. Kelyje, vedančiame į Latvijos miestelį Iklą, kuriame estai ir net suomiai traukia pirkti pigesnio alkoholio, pastatytas elektroninis stendas. Jame realiuoju metu rodoma, kiek Estija netenka akcizo mokesčio.  

Kintantis skaičius, žinoma, parodo tik nuspėjamus praradimus, tačiau Estija paskaičiavo, kiek netenka pajamų, kai gyventojai alkoholį perka Latvijoje.

Elektroninė švieslentė su didėjančiais skaičiais pastatyta Estijos smulkiųjų prekybininkų iniciatyva. O jo vieta – ne atsitiktinė. Būtent Ikloje klesti prekyba alkoholiniais gėrimais, nes miestelis yra pasienyje su Estija.

„Smulkiųjų prekybininkų sąjungos vertinimu, nuo praėjusių metų pradžios iki dabar dėl agresyvios alkoholio akcizų politikos negauta beveik 27 mln. eurų, o Estijos vartotojai kiekvieną sekundę iš šalies išveža 60 centų mokesčių“, – rašoma sąjungos pranešime spaudai.

Organizacija paskaičiavo, kad Estijos biudžetas 2017 metais negavo 40 mln. eurų. „Padidinus alkoholio akcizus nuo liepos 1 dienos, Estija šiais metais Latvijai padovanos 40 mln. eurų“, – pažymima pranešime.

Dėl akcizų ir kainų skirtumų Estijoje ir Latvijoje alkoholio prekyba šių šalių pasienyje klesti. Prekybininkai teigia, kad dėl to kai kuriuose Pietų ir Centrinės Estijos rajonuose nebeverta turėti parduotuvių.

„Dėl šio akcizų padidinimo daug parduotuvių rajonuose bus uždarytos. Tai prives prie parduotuvių uždarymo, taip pat ir pašto bei bankinių paslaugų nutraukimo. Bus prarasta daug darbo vietų“, – įspėjama pranešime, kurį cituoja er.ee.

Neseniai skelbta, kad kai kurios keleivių pervežimo agentūros pradėjo vežti suomius tiesiai iš kelto į Latvijos pasienį, kur klesti alkoholinių gėrimų prekyba.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.