Pasaulyje

2017.05.23 16:53

Kaip išpuolis Mančesteryje paveiks rinkimus Jungtinėje Karalystėje?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2017.05.23 16:53

Po išpuolio Mančesteryje gedinčioje Jungtinėje Karalystėje artėja rinkimai – jie vyks birželio 8 dieną. Ekspertai stebi politinę kovą šalyje ir atkreipia dėmesį, kad teroristinė ataka net ir labai skirtingas politines jėgas privertė reaguoti vieningai.

LRT TELEVIZIJOS užsienio naujienų redaktorius Algirdas Acus pastebi, kad abi didžiosios partijos – konservatoriai ir leiboristai – nors ir būdami aršūs konkurentai, į nelaimę reagavo panašiai. Premjerė Theresa May ir kiti kandidatai laikinai sustabdė rinkimų agitacijos kampanijas. Kitos partijos taip pat pakeitė savo politinę darbotvarkę.

„Škotų partija, kuri daugiausiai varžosi Škotijoje, šiandien turėjo skelbti savo programą, tačiau tai nukėlė. Liberaldemokratai turėjo vizitą į Gibraltarą – irgi viską nukėlė. Šis solidarumas krenta į akis“, – sako A. Acus.

Anot jo, tai verta pastebėti, nes ne taip seniai Prancūzijos rinkimų kampanijos metu, įvykus incidentui, politikų reakcija nebuvo tokia vieninga.

Kalbama, kad tokie išpuoliai paprastai turi būti labiau naudingi dešiniesiems, kurie kalba griežčiau, pabrėždami saugumo problemas, taigi, anot A. Acaus, pastaroji nelaimė Mančesteryje politine prasme gali būti kiek naudingesnė konservatorių partijai.

Daugiau apie tai – įraše. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt