Pasaulyje

2017.05.23 23:27

D. Trumpas ragina izraeliečius ir palestiniečius ieškoti kompromisų

BNS 2017.05.23 23:27

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį, baigdamas savo vizitą Izraelyje ir sakydamas kalbą Jeruzalėje, paragino izraeliečius ir palestiniečius eiti į kompromisus, kurie leistų pasiekti taikos susitarimą.

„Tačiau pasiekti taikos susitarimą nebus lengva“, – sakė D. Trumpas vietos politikams ir kitoms įžymybėms Izraelio muziejuje.

„Mes visi tai žinome. Abi šalys susidurs su sunkiais sprendimais. Tačiau ryžtas, kompromisas ir tikėjimas, kad taika yra įmanoma, gali padėti izraeliečiams ir palestiniečiams pasiekti susitarimą“, – kalbėjo prezidentas.

D. Trumpas dar kartą pažadėjo, kad yra „asmeniškai pasiryžęs“ padėti abiem šalims pasiekti susitarimą, kuris užbaigtų dešimtmečius trunkantį konfliktą.

Tačiau nepaaiškino, kaip jis ketina siekti pažangos sprendžiant konfliktą, kankinusį jo pirmtakus, o dabar dar tvyrant skeptiškoms nuomonėms dėl prasmingų derybų galimybės.

Jis atskirai neminėjo ir dviejų valstybių sprendinio, kuris buvo tarptautinių pastangų ir JAV diplomatijos Artimuosiuose Rytuose centre.

Taip D. Trumpas kalbėjo po susitikimo su palestiniečių prezidentu Mahmudu Abbasu Betliejuje okupuotame Vakarų Krante anksčiau šią dieną.

Pirmadienį jis bendravo su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu Jeruzalėje. Vėliau antradienį D. Trumpas išvyks į Romą.

„Šįryt buvau susitikęs su prezidentu M. Abbasu; galiu jums pasakyti, kad palestiniečiai yra pasirengę siekti taikos“, – sakė D. Trumpas.

„Žinau, esate tai girdėję. Aš sakau jums – ir tikrai sakau tai – kad jie yra pasirengę siekti taikos. Ir po mano susitikimo su mano labai geru draugu Benjaminu, galiu taip pat pasakyti, kad ir jis siekia taikos“.

Dar JAV prezidentas energingai gynė Izraelį ir žadėjo ginti šią šalį nuo bendrų priešų, žinoma, ir Irano.