Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.23 15:51

Mančesteryje buvo evakuotas prekybos centras

BNS, 15min.lt 2017.05.23 15:51

Mančesteryje įtampa neslūgsta. Pirmadienį čia įvykdytas išpuolis per Arianos Grande koncertą, o kitą dieną, mieste jau knibždant policijai, evakuotas prekybos centras „Arndale“, praneša „The Independent“.

Pray for #Manchester - #Arndale shopping mall is currently being evacuated. People running out. @itvcalendar pic.twitter.com/rIAeAqK9Cr

Everyone's just come running from the direction Arndale centre. I don't know what's happened. pic.twitter.com/hovYRsluwz

Pranešama, kad prekybos centras buvo evakuotas dėl sprogdinimo grėsmės. Vaizdo įrašuose matyti, kaip tolyn nuo „Arndale“ bėga šimtai žmonių, dalis jų verkia. Į įvykio vietą atskubėjo ginkluota policija.

Liudininkų teigimu, žmonės, lėkdami gatvėmis, šaukė: „Bėkite!“

Taip pat skelbiama, kad policija suėmė vyrą, o „Arndale“ prekybos centro užkandinių skyriuje rastas įtartinas paketas. Yra žmonių, teigiančių, kad girdėjo keistą garsą, panašų į sprogimą.

„Čia žmonės bėga, kai kurie laikosi už rankų“, – teigė naujienų agentūros „Reuters“ fotokorespondentas.

Policija, kaip skelbiama, nesieja įvykių prie prekybos centro su pirmadienio ataka. Dabar į „Arndale“ vėl įleidžiami žmonės.

Panašu, kad Mančesteryje iš tiesų įsijungęs panikos režimas. „Arndale“ esančioje drabužių parduotuvėje dirbanti Emma Dixon teigė, kad apie evakuacija išgirdo iš prekybos centro apsaugos darbuotojų, kurie skubiai žingsniavo viena kryptimi.

„Su kolegomis bandėme išlikti ramūs, bet tada pamatėme išėjimų link lekiančią ir rėkiančią minią. Tada bėgome ir mes. Buvo labai baisu“, – pasakojo E. Dixon.

Į darbą moteris atvyko automobiliu, bet turėjo palikti mašiną 4 km nuo prekybos centro: „Mes čia atvykome įraudusiais skruostais, o dabar vėl reikėjo išeiti!“

Prekybos centras „Arndale“ buvo sprogdintas 1996 metais. Tada išpuolį surengė grupuotė „Airijos Respublikos armija“ (IRA), kuri prieš tai įspėjo žmones, kad prekybos centre paliks bombą.

Per ataką apie 200 žmonių buvo sužeisti, tačiau per stebuklą nė vienas asmuo nežuvo. Tąkart padaryta nuostolių už 700 milijonų svarų sterlingų.

Panika prie prekybos centro kilo kitą dieną po to, kai Mančesterio arenoje baigiantis Arianos Grande koncertui susisprogdino mirtininkas. Žuvo mažiausiai 22 žmonės, dar apie 60 buvo sužeisti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi