Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.23 15:35

D. Trumpas teigia „padarysiąs viską“ dėl taikos Artimuosiuose Rytuose

ELTA 2017.05.23 15:35

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė „padarysiąs viską“, kad padėtų Izraeliui ir Palestinai pasiekti taiką. Izraelis ir Palestina jau daugiau kaip trejus metus nevedė tiesioginių derybų, informuoja BBC.

Susitikimo su Palestinos lyderiu Mahmoudu Abbasu metu JAV lyderis kalbėjo apie naują viltį regionui. Tai paskutinė D. Trumpo vizito Artimuosiuose Rytuose diena, tačiau tiek Vakarų Krante, tiek Gazos Ruože palestiniečiai surengė aršius protestus prieš D. Trumpo vizitą.

JAV lyderis teigė į Betliejų atvykęs, nes jautė viltį. Remiantis „Euronews“ pranešimais, Betliejų, kuriame vyko susitikimas su Palestinos prezidentu, D. Trumpas pavadino „įmantriu miestu“.

„Taika – pasirinkimas, kurį privalome priimti kasdien, o Jungtinės Valstijos yra čia tam, kad padėtų tą svajonę padaryti įmanomą žydams, krikščionims ir musulmonams vaikams regione“, – sakė D. Trumpas.

Paklausus apie galimą taikos susitarimą tarp izraeliečių ir palestiniečių, buvęs verslininkas D. Trumpas atsakė: „Girdėjau, kad tai vienas sudėtingiausių susitarimų iš visų. Tačiau esu įsipareigojęs bandyti pasiekti taikos susitarimą tarp izraeliečių ir palestiniečių. Negaliu sulaukti, kol dirbsiu su šiais lyderiais dėl ilgalaikės taikos“.

Savo ruožtu Palestinos lyderis M. Abbasas pasveikino „kilnią ir įmanomą D. Trumpo misiją“.

Savo pasisakyme D. Trumpas taip pat pasmerkė vėlų pirmadienio vakarą Mančesterio arenoje įvykdytą teroristinį išpuolį: „Tiek daug jaunų, gražių, nekaltų žmonių, gyvenančių ir besidžiaugiančių savo gyvenimais, nužudyti blogų nevykėlių“.

Vėliau antradienį D. Trumpas sugrįš į Jeruzalę, kurioje apsilankys holokausto atminimo memoriale „Jad Vašem“, o Izraelio muziejuje sakys kalbą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi