Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.23 09:26

D. Trumpas Vakarų Krante susitiks su M. Abbasu

Izraelyje viešintis Jungtinių Valstijų vadovas susitinka su palestiniečių prezidentu. Donaldas Trumpas ir Mahmoudas Abbasas Vakarų Krante daugiausia kalbėsis apie palestiniečių ir izraeliečių nesutarimus.

Išvakarėse, susitikęs su Izraelio vadovais, D. Trumpas paragino abi puses siekti taikos, bet nedetalizavo, kokia forma. Tik pasiūlė daugiau kalbėtis tiesiogiai ir kartu nuspręsti dėl derybų. Visgi D. Trumpas tvirtino, kad yra galimybių rasti galutinį žydų ir arabų konfliktų sprendimą. Tą D. Trumpas minėjo ir per pirmąjį susitikimą su M. Abbasu Vašingtone prieš keletą savaičių. 

Izraelis ir palestiniečiai jokių tiesioginių pokalbių neturėjo daugiau nei trejus metus. Abiejų pusių nesutarimus aštrina Izraelio nausėdijų statybos palestiniečių žemėse, be to, pastaraisiais metais smarkiai padaugėjo palestiniečių išpuolių Izraelio miestuose.

Palestiniečų vadovai taip pat yra sakę, kad D. Trumpo pareiškimas apie galimą JAV ambasados Izraelyje perkėlimą iš Tel Avivo į Jeruzalę, „nepadės taikos procesui“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi