Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.22 15:02

Turkijoje prasidėjo masinis procesas prieš spėjamus pučistus

ELTA 2017.05.22 15:02

Turkijoje pirmadienį prasidėjo naujas masinis procesas prieš daugiau kaip 200 spėjamų žlugusio karinio pučo dalyvių. 221 asmenys, tarp jų 26 generolai, kaltinami dėl „250 žmonių nužudymo“, „narystės teroristinėje organizacijoje“ ir „konstitucijos pažeidimo“, pranešė turkų naujienų agentūra „Anadolu“, kuria remiasi agentūra AFP.

Iš kaltinamųjų 200 yra sulaikyti, devyni tam tikromis sąlygomis yra laisvėje, o dar 12 slapstosi, tarp jų – vyriausybės pučo organizatoriumi įvardijamas islamo pamokslininkas Fethullah Guelenas.

F. Guelenas jau daug metų gyvena emigracijoje JAV. Jis neigia bet kokas sąsajas su praėjusių metų liepos 16-ąją mėgintu įvykdyti perversmu. Procesas vyksta laikantis griežtų saugumo priemonių, specialiai statytoje Sinčano kalėjimo teismo salėje.

Atvesdinant kaltinamuosius į teismo salę, juos pasitiko kelios dešimtys demonstrantų, reikalaujančių mirties bausmės. Žinomiausi kaltinamieji yra buvęs karinių oro pajėgų vadas Akinas Oeztuerkas, buvęs generolas Mehmetas Dislis, kurio brolis yra valdančiosios AK partijos deputatas, bei Ali Yazicis, buvęs prezidento Recepo Tayyipo Erdogano karinis adjutantas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi