Pasaulyje

2017.05.22 14:44

ES baigė pasiruošimą „Brexit“ deryboms

ELTA 2017.05.22 14:44

Europos Sąjunga (ES) baigė pasiruošimą „Brexit“ deryboms su Didžiąja Britanija. Vyriausiajam ES derybininkui Micheliui Barnier pirmadienį oficialiai buvo suteiktas mandatas aiškintis Londono išstojimo iš Bendrijos po daugiau kaip 40 partnerystės metų sąlygas, praneša agentūra dpa.

Derybos turėtų prasidėti po birželio 8-ąją vyksiančių Jungtinės Karalystės parlamento rinkimų, veikiausiai – praėjus maždaug dviem savaitėms po jų. Tikslas yra susitarimas dėl sklandaus Didžiosios Britanijos pasitraukimo ir būsimų santykių su ja gairių. Šalis Bendriją turėtų palikti 2019 metų kovą.

Likusios 27 ES šalys per pirmąsias derybų savaites pradžioje turėtų išsiaiškintu tris svarbiausias problemas: dėl teisės gyventi ir dirbti garantijų 3,2 mln. ES piliečių Didžiojoje Britanijoje bei 1,2 mln. britų ES. Be to, Londonas privalėtų vykdyti savo finansinius įsipareigojimus, kuriuos prisiėmė būdamas narys kartu su ES partnerėmis. Trečias punktas: ES nori išvengti „tvirtos“ sienos tarp Didžiajai Britanijai priklausančios Šiaurės Airijos bei ES narės Airijos.

Tik kai bus pasiekta pažangos šiais trimis punktais, ES ketina derėsis dėl būsimų Bendrijos ir Didžiosios Britanijos santykių.