Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.22 09:15

D. Trumpas susitiks ir su Izraelio, ir su Palestinos vadovais

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.05.22 09:15

Pirmąją kaip šalies vadovo kelionę po užsienio šalis tęsiantis Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį lankosi Izraelyje. Per dvi dienas truksiantį vizitą numatyti susitikimai tiek su Izraelio vadovais, tiek su Palestinos administracija. Tikimasi, kad šis D. Trumpo apsilankymas įneš daugiau aiškumo dėl jo planų Artimųjų Rytų taikos procesui.

D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Herbertas McMasteris anksčiau šį mėnesį sakė, kad dešimtmečius trunkančiam Izraelio-Palestinos ginčui bus siekiama ilgalaikio sprendimo. Anot jo, prezidentas dar kartą patvirtins Amerikos įsipareigojimus Izraeliui, bei tuo pačiu, susitikęs su Palestinos vadovu, išreikš paramą ir palestiniečių savarankiškam apsisprendimui. 

Apžvalgininkai, be kita ko, atkreipia dėmesį ir praėjusią savaitę Baltuosiuose rūmuose įvykusį prezidento susitikimą su Rusijos diplomatais, per kurį D. Trumpas atskleidė, kaip manoma, Izraelio žvalgybos pasidalintą informaciją apie vadinamosios „Islamo valstybės“ planus. Tai, anot kai kurių analitikų, kelia klausimų dėl abiejų šalių tarnybų bendradarbiavimo perspektyvų. Pirmąjį prezidentinį turą po užsienį D. Trumpas savaitgalį pradėjo vizitu Saudo Arabijoje, kur susitiko su 50 musulmoniškųjų valstybių delegacijomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi