Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.22 16:01

D. Trumpas paragino pasaulį izoliuoti Iraną

JAV prezidentas Donaldas Trumpas per susitikimą su kai kurių arabų šalių lyderiais Saudo Arabijos sostinėje paragino visas pasaulio valstybes ir tautas bendromis pastangomis izoliuoti Iraną, kol jo vyriausybės tikslai taps taikūs, pranešė agentūra TASS.

„Iranas treniruoja smogikus ir aprūpina juos ginklais, kurie skleidžia chaosą ir užsiima naikinimais. Irano režimas yra atsakingas už nestabilumą regioną – Libane, Irake, Jemene ir, be abejo, Sirijoje. Kol Irano režimas nereikš noro tapti parneriu kuriant taiką, visos šalys ir tautos privalo bendromis pastangomis izoliuoti Iraną“, – sakė JAV prezidentas.

Kalbėdamas apie padėtį Sirijoje, D. Trumpas paragino „atsakingas šalis“ veikti drauge, kad būtų įveikta krizė šioje arabų šalyje.

Amerikos prezidentas ragino Islamo šalis užtikrinti, kad teroristai jų žemėje negaus prieglobsčio ir nebus finansuojami. Kitaip nei pirmtakas Barackas Obama, naujasis prezidentas nekalbėjo apie žmogaus teisių pažeidimus.

Kaip praneša BBC, savo kalboje Rijade D. Trumpas sakė, kad atvyko ne „pamokslauti“ ar primesti amerikietišką gyvenimo būdą.

JAV prezidentas pabrėžė, kad kova su ekstremizmu nėra kova tarp religijų. Pasak jo, tai gėrio ir blogio kova.

„Teroristai neišpažįsta Dievo, jie išpažįsta mirtį. Jeigu vieningai nepasmerksime žudymo, mus smerks ne tik mūsų žmnonės, bet ir teis istorija, teis Dievas, kova vyksta ne tarp skirtingų tikėjimų, religijų, ar skirtingų civilizacijų, kova vyksta tarp barbarų nusikaltėlių, kurie niekina žmogaus gyvybę, neva religijos vardu ir žmonių, kurie nori apginti gyvybę ir savo religiją“, – tikino D. Trumpas.

Kalbėdamas pusšimčiui musulmoniškų šalių lyderių, jis sakė, kad kovoje su ekstremistais Saudo Arabija ir kitos susitikime dalyvaujančios šalys neturėtų laukti, kol pradės veikti JAV, o patys „vykdyti savo naštos dalį“.

JAV prezidentas vengė tokių posakių kaip „radikalaus Islamo terorizmas“ ar panašių, išsakytų per rinkimų kampaniją.

Rytoj D. Trumpas lankysis Izraelyje, po to – palestiniečių teritorijose, iš ten vyks į Europą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi