Pasaulyje

2017.05.21 14:27

A. Schwarzeneggeris: D. Trumpas grąžina pasaulį prie arklio ir vežimo

BNS 2017.05.21 14:27

Arnoldas Schwarzeneggeris sekmadienį sukritikavo JAV prezidentą Donaldą Trumpą, tvirtindamas, kad jo planai atgaivinti anglies pramonę pasaulį sugrąžins prie arklio ir vežimo.

Holivudo žvaigždė ir buvęs Kalifornijos gubernatorius teigė, kad jam kelia neviltį tai, ką nuo iškastinio kuro priklausoma D. Trumpo energetikos politika gali padaryti planetai.

„Išgirdęs, kad jis nori sugrąžinti anglis, suvokiu, kad tai ėjimas atgal. Kitas jo žingsnis galbūt bus sugrąžinti arklius ir karietas“, – Kanų kino festivalyje žurnalistams sakė aktorius ir aktyvistas.

„Trumpas ar ne Trumpas, mes turime eiti pirmyn“, – pridūrė A. Schwarzeneggeris, paraginęs visus pasaulio žmones stengtis išgelbėti planetą.

„Visi didieji judėjimai – pilietinės teisės, moterų balsavimo teisė, judėjimas prieš apartheidą, laisvės judėjimas Indijoje – visa tai prasidėjo vietiniu lygiu,“ – sakė jis. – Negalime laukti Vašingtono. Žmonės turi sukilti ir pasakyti, kad turime saugoti tai, ką turime, kad sustabdytume klimato šiltėjimą ir kad dėl taršos kasmet nežūtų septyni milijonai žmonių.“

A. Schwarzeneggeris įgarsino naują dokumentinį filmą „Jūros stebuklai 3D“, kurį sukūrė povandeninio pasaulio tyrinėtojo Jacqueso Cousteau sūnus. Aktoriaus teigimu, dėl šio filmo „žmonės įsimylės vandenyną“.

Gėdinimas aplinkosaugos klausimais

A. Schwarzeneggerio manymu, teigiama filmo žinia yra kur kas efektyvesnė nei „gėdinimas, kaltinimas ir badymas pirštais“, kas, jo teigimu, atbaido žmones nuo domėjimosi aplinkosaugos klausimais.

„Galima žmonėms nuolat kartoti, kad reikia išjungti burbulinę vonią ir nevairuoti didelio automobilio“, – laikraščiui „Hollywood Reporter“ sakė aktorius.

„Jei norite, kad žmonės pasikeistų, reikia, kad jie gerai jaustųsi. Pavyzdžiui, „ateik sportuoti ir pasijausi kur kas geriau“. Kai pamatysite šį filmą, neišvengiamai įsimylėsite vandenyną“, – sakė aktorius.

Nors A. Schwarzeneggeris taip pat respublikonas, jo politiniai ir asmeniniai santykiai su D. Trumpu įtempti.

Sausio mėnesį D. Trumpas dėl prastų televizijos laidos „Praktikantas“ reitingų apkaltino A. Schwarzeneggerį, perėmusį vedančiojo pareigas iš D. Trumpo.

A. Schwarzeneggeris kovą pareiškė paliekąs laidą dėl pernelyg didelio jos „bagažo“.

Jo teigimu, D. Trumpo paminėjimas subtitruose kaip vykdančiojo prodiuserio atbaidė rėmėjus ir žiūrovus.

Apsilankymo Kanuose metu A. Schwarzeneggeris taip pat pasveikino Prancūzijos rinkėjus, šį mėnesį prezidentu išrinkusius centristų kandidatą Emmanuelį Macroną.

D. Trumpas palaikė jo oponentę kraštutinių dešiniųjų kandidatę Marine Le Pen.

„Mėgstu lankytis Prancūzijoje“, – žurnalui „Screen International“ sakė jis, pridūręs, kad Prancūzijos žmonės „puikiai pasirodė prezidento rinkimuose“.

Filmų „Terminatorius“ žvaigždė geriausią samdomą žudiką pasaulyje vaidina ir netrukus pasirodysiančiame filme, „Kodėl mes žudome Giunterį“, kurį režisavo laidos „Saturday Night Live“ atlikėjas Taranas Killamas ir kuris parduodamas Kanuose.

Ši veiksmo komedija pasakoja apie žudikų grupę, siekiančią nužudyti geriausią pasaulio samdomą žudiką Giunterį.

A. Schwarzeneggeris taip pat patvirtino kursiantis filmo „Dvyniai“ tęsinį su aktoriais Danny DeVito ir Eddie Murphy, bet tai jau bus „Trynukai“. Aktorius taip pat žadėjo grįžti prie filmo „Terminatorius“ frančizės.