Pasaulyje

2017.05.21 12:13

PAR – protestai prieš moterų ir vaikų išnaudojimą

ELTA 2017.05.21 12:13

Dėl augančio smurto prieš moteris ir vaikus Pietų Afrikos Respublikos sostinės gatvėmis žygiavo šimtai protestuotojų, iš kurių didžioji dalis – vyrai, informuoja BBC.

Vienas iš protesto organizatorių teigė, kad vyrai turi prisiimti kolektyvinę atsakomybę dėl išaugusio moterų ir vaikų sumušimų, seksualinių užpuolimų ir nužudymų skaičiaus. Anot jo, šalies vyrai pernelyg ilgai išliko tylūs šiuo klausimu. Pietų Afrikoje fiksuojamas vienas aukščiausių pasaulyje seksualinio smurto prieš moteris ir vaikus rodiklių. Policijos duomenimis, pernai pranešta apie 64 tūkst. tokių atvejų.

Šiais metais laikraščiuose dažnai pasirodydavo antraštės apie siaubingus vaikų ir moterų nužudymus. Šalies prezidentas Jacobas Zuma situaciją apibūdino krizine.

„Mes, būdami šios šalies piliečiais, privalome pasakyti „gana“. Tai vieni liūdniausių incidentų, su kuriais man teko susidurti. Šalyje – krizė, žudomos moterys ir vaikai“, – sakė prezidentas.

Per šeštadienį vykusius protestus vyrai ėjo paskui moteris, nuo galvos iki kojų simboliškai apsirengusias baltai. Kai kurie protestuotojai nešė plakatus su moterų vardais, kurias nužudė jų partneriai.