Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.20 15:30

Irake per IS mirtininkų išpuolius žuvo 35 žmonės

BNS 2017.05.20 15:30

Per mirtininkų išpuolius prie patikrinimo postų Bagdade ir Irako pietuose, už kuriuos atsakomybę prisiėmė grupuotė „Islamo valstybė“ (IS), žuvo mažiausiai 35 žmonės, o dar dešimtys buvo sužeisti, šeštadienį pranešė pareigūnai.

Išpuoliai buvo įvykdyti penktadienį vakare, Irako pajėgoms tęsiant daugiau kaip prieš septynis mėnesius pradėtą didelį puolimą, kurio tikslas – atkovoti iš IS antrąjį pagal dydį šalies miestą Mosulą.

Bagdade per mirtininkų ataką netoli patikrinimo posto pietiniame Abu Dširo rajone žuvo 24 ir buvo sužeista dar 20 žmonių, naujienų agentūrai AFP sakė brigados generolas Saadas Maanas.

Saugumo pajėgoms pavyko nukauti vieną užpuolikų, bet antrasis susprogdino savo automobilį, sakė jis.

IS paskelbė pareiškimą, kuriame prisiėmė atsakomybę, bet pateikė kitą įvykių versiją. Pasak grupuotės, vienas lengvu ginklu ginkluotas kovotojas susirėmė su saugumo pajėgomis, o paskui susprogdino mirtininko diržą ir tada antras kovotojas susprogdino bombą automobilyje.

Tuo tarpu Irako pietuose mirtininkas sprogmenų prikrautą automobilį susprogdino prie patikrinimo posto Basros pakraštyje. Žuvo 11 ir buvo sužeista dar 30 žmonių, sakė Basros provincijos sveikatos apsaugos departamento vadovas Riyadhas Abdulamiras.

Kitą kovotoją, kuris paliko antrą automobilį su sprogmenimis, nukovė saugumo pajėgos.

IS prisiėmė atsakomybę ir už šią ataką, bet sakė, kad abi bombos buvo sėkmingai susprogdintos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi