Pasaulyje

2017.05.20 12:27

T. May perspėjo Jungtinę Karalystę dėl pasitraukimo iš ES sunkumų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.05.20 12:27

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May įspėja, kad šalis patirs skaudžių pasekmių, jei pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) nebus sklandus. Tai T. May pareiškė pristatydama savo partijos rinkimų programą, artėjant kitą mėnesį vyksiantiems rinkimams.

T. May teigia, kad, jei jos partija laimės kitą mėnesį vyksiančius rinkimus, ji užtikrins visišką Jungtinės Karalystės išstojimą iš ES.

T. May teigimu, šalis paliks tiek bendrąją rinką, tiek muitų sąjungą. Taip pat žadama, kad konservatorių partija sumažins imigracijos mastus iki 100 tūkst. per metus.

Apžvalgininkai pastebi, kad tai T. May žadėjo dar būdama vidaus reikalų sekretore, bet per šešerius kadencijos metus savo pažado neįgyvendino.

Premjerė teigia, kad užtikrinti gerą „Brexito“ susitarimą bei jį įgyvendinti bus vienas svarbiausių iššūkių vyriausybei per ateinančius penkerius metus.

Laikraščio „The Telegraph“ skelbiamose apklausose konservatorių partiją palaiko beveik pusė rinkėjų, už opozicinę leiboristų partiją balsuoti žada maždaug 30 proc. gyventojų.