Pasaulyje

2017.05.20 09:47

Netoli Saudo Arabijos sostinės numušta Jemeno sukilėlių raketa

BNS 2017.05.20 09:47

Saudo Arabija pranešė, kad į pietvakarius nuo sostinės Rijado vėlai penktadienį, prieš JAV prezidento Donaldo Trumpo atvykimą į šią sunitų karalystę, numušė Jemeno sukilėlių paleistą balistinę raketą.

Buvo „perimta balistinė raketa, kurią paleido husių kovotojai“, sakoma Saudo Arabijos vadovaujamos koalicijos pareiškime, kuriame nurodoma, kad raketa nukrito negyvenamame rajone 180 km nuo Rijado.

D. Trumpas, kurio šalis šiai koalicijai tiekia ginklus, žvalgybinę informaciją ir degalų papildymo ore paslaugas, šeštadienį turi atvykti į Saudo Arabiją dvi dienas truksiantiems susitikimams su šios karalystės, kitų Persijos įlankos šalių ir religiniais musulmonų lyderiais.

Incidentas yra husių ir jų sąjungininkų, su eksprezidentu Ali Abdullah Salehu susijusių buvusių Jemeno saugumo pajėgų narių, tolimiausio nuotolio bandymas nuo pat to laiko, kai prieš dvejus metus jie pradėjo keršto atakas prieš Saudo Arabiją.

Saudo Arabijos vadovaujama koalicija į įvykius Jemene įsikišo daugiau kaip prieš dvejus metus, paremdama prezidentą Abedrabbo Mansourą Hadi.

Rijadas ir Vašingtonas kaltina Saudo Arabijos varžovą regione Iraną tiekiant ginklus husiams, bet Jungtinių Tautų komisija ataskaitoje sausio mėnesį nurodė, kad „nematė pakankamų įrodymų“.