Pasaulyje

2017.05.20 09:47

Buvusį FTB direktorių viešai apklaus senatoriai

ELTA 2017.05.20 09:47

Buvęs FTB direktorius Jamesas Comey sutiko duoti parodymus JAV senato žvalgybos komiteto atvirame posėdyje, teigiama pareiškime, kurį savo „Twitter“ paskyroje publikavo JAV senatorius demokratas, atstovaujantis Virdžinijos valstijai, Markas Warneris.

„Buvęs FTB direktorius J. Comey sutiko pasisakyti atvirame komiteto posėdyje“, – rašė M. Vorneris, einantis Žvalgybos komiteto vicepirmininko pareigas. Jis taip pat pareiškė viltį, kad buvusio FTB vadovo parodymai „padės atsakyti į klausimus, kurių iškilo po to, kai JAV prezidentas (Donaldas Trumpas) netikėtai atleido direktorių J. Comey“.

Senatorius respublikonas Richardas Burras pareiškė, kad „komitetas tikisi išgirsti buvusio FTB vadovo parodymus apie jo vaidmenį tyrime dėl galimo Rusijos kišimosi į JAV rinkimus“.

Kaip skelbia „Reuters“, posėdžio data bus paskelbta po gegužės 29 dienos.

Gegužės 9 d. D. Trumpas atleido J. Comey iš pareigų todėl, kad esą šis „blogai dirbo“. Tačiau oponentai įtaria, kad JAV prezidentas iš tikrųjų stengėsi užvilkinti su Rusijos veikla susijusį tyrimą, į kurį įeina ir galimų Kremliaus bei D. Trumpo komandos ryšių tyrimas.

Kaip antradienį rašė NYT, D. Trumpas prašė buvusį FTB direktorių J. Comey nutraukti tyrimą buvusio patarėjo Michaelo Flynno, kaltinamo ryšiais su Rusija, atžvilgiu. Baltieji rūmai šią informaciją paneigė.

Gegužės 17 d. JAV teisingumo departamentas paskyrė specialųjį prokurorą galimam Rusijos kišimuisi į Amerikos prezidento rinkimų kampaniją tirti – Robertą Muellerį, vadovavusį Federaliniam tyrimų biurui nuo 2001 iki 2013 metų. Pasak JAV generalinio prokuroro pavaduotojo Rodo Rosensteino, tyrimui prižiūrėti buvo reikalingas nepriklausomas ekspertas.