Pasaulyje

2017.05.19 10:14

Irane prasidėjo balsavimas, laikomas verdiktu dėl H. Rouhani

BNS 2017.05.19 10:14

Irane penktadienį prasidėjo balsavimas rinkimuose, per kuriuos rinkėjai turi pareikšti savo verdiktą dėl prezidento Hassano Rouhani politikos atsiverti pasauliui ir pastangų išjudinti stagnuojančią ekonomiką.

Su prezidentu atkakliai varžosi 56 metų dvasininkas, griežtosios linijos šalininkas Ebrahimas Raisi, kuris save vaizdavo kaip neturtingųjų gynėją ir kuris ragino užimti daug griežtesnę poziciją dėl Vakarų.

Aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei savo balsą atidavė Teherane, kelios minutės po rinkimų apylinkių atidarymo 8 val. vietos (6 val. 30 min. Lietuvos) laiku.

„Šalies likimas – iraniečių rankose“, – pasakė jis žurnalistams.

Sostinėje prie rinkimų apylinkių jau nusidriekė ilgos rinkėjų eilės.

H. Rouhani pastarąsias dvi savaites žongliravo ties riba: kritikavo reformoms pritariančių lyderių ir aktyvistų areštus ir ragino saugumo agentūras nesikišti į balsavimą.

E. Raisi sako, kad laikysis 2015 metais sudaryto susitarimo su pasaulio galiomis, pagal kurį mainais į sankcijų sušvelninimą buvo apribota Irano branduolinė programa, tačiau tebesitęsiantį ekonomikos smukimą vaizduoja kaip įrodymą, kad H. Rouhani diplomatinės pastangos žlugo.