Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.18 20:08

JAV dėl raketų programos paskelbė Iranui naujas sankcijas

ELTA 2017.05.18 20:08

Prieš pat prezidento rinkimus Irane Jungtinės Valstijos paskelbė šaliai naujas sankcijas dėl raketų programos. Tačiau kartu Vašingtonas nusprendė neaktyvuoti baudžiamųjų priemonių, kurios buvo suspenduotos pasiekus branduolinį susitarimą. Teheranas dėl „neteisėtų sankcijų“ paskelbimo apkaltino JAV „piktavališkumu“, informuoja agentūra AFP.

JAV vyriausybė naujas sankcijas paskelbė atskiriems Irano ginkluotės pramonės atstovams bei vienai Kinijos įmonei, dalyvaujančiai Irano raketų programoje. Vašingtonas šią programą laiko nusižengimu tarptautinei teisei, nes raketos gali transportuoti branduolinius užtaisus.

Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Bahramas Ghasemis pareiškė, kad Iranas smerkia „JAV vyriausybės piktavališkumą“. Jis apkaltino Vašingtoną „vienašališkomis ir neteisėtomis ekstrateritorinėmis sankcijomis“ norint sužlugdyti sėkmingą branduolinį susitarimą. Atstovas pabrėžė, kad raketinė programa yra viena „absoliučių“ Irano teisių į savigyną. 

Iranas toliau vykdys savo balistinių raketų – be branduolinio užtaiso – kūrimo programą, kalbėjo B. Ghasemis. Reaguodamas į naujas baudžiamąsias priemones, Teheranas esą į sankcionuojamųjų sąrašą įtrauks devynis JAV piliečius ir įmones, kuriems Viduriniuosiuose Rytuose tenka atsakomybė dėl žmogaus teisių pažeidimų.

Penktadienį Irane vyks prezidento rinkimai, kuriuose antrosios kadencijos sieks nuosaikus dabartinis vadovas Hassanas Rouhanis. Ilgalaikės branduolinės sutarties pasirašymas ir ginče dėl Irano branduolinės programos paskelbtų sankcijų atšaukimas yra jo didžiausia sėkmė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi