Naujienų srautas

Pasaulyje2017.05.19 06:56

Niujorke automobiliai rėžėsi į pėsčiuosius

15min.lt, LRT.lt 2017.05.19 06:56

Niujorko Manhatano saloje, „Times“ aikštėje ketvirtadienį apie 12 val. vietos laiku į pėsčiuosius rėžėsi automobilis. Jis važiavo dideliu greičiu. Incidento metu vienas žmogus žuvo, dar 22 sužeisti.Vėliau paaiškėjo, kad automobilį vairavo JAV karys, žinomas teisėsaugai.  Apie panašų incidentą netrukus pranešta Steiteno saloje.

Skelbiama, kad jaunas vairuotojas, kuris buvo suimtas, nesuvaldė automobilio Manhatane ir kurį laiką dideliu greičiu lėkė prieš eismą. Tada mašina užvažiavo ant šaligatvio, kur buvo daug žmonių – „Times“ aikštė labai mėgstama turistų.

Incidentas su terorizmu nesiejamas. Niujorko policija jau paskelbė, kad sulaikytas 26 metų vairuotojas, kuris mėgino bėgti, anksčiau buvo du kartus baustas už vairavimą apsvaigus.

Tiesa, netrukus pranešta apie kone identišką incidentą Steiteno saloje, kuri yra prie Manhatano. Ten automobilis irgi rėžėsi į praeivius ir 5 žmones sužeidė, 3 iš jų – labai sunkiai. Nepatvirtintais duomenimis, Steiteno saloje vienas asmuo irgi žuvo.

„Reuters“ kalbintas įvykio liudininkas teigė, kad mažiausiai 13 žmonių suteikiama medicininė pagalba. 4 iš jų sunkiai sužeisti. Pranešama, kad vienas asmuo, moteris, žuvo.

Nevaldomas automobilis rėžėsi į barjerus 45-osios gatvės ir Brodvėjaus sankryžoje. Kaštoninės spalvos „Honda Accord“ užsidegė.

Buvo žinomas policijai

Į žmonių minią Niujorko Taimso aikštėje automobiliu įsirėžęs asmuo yra tarnavęs Jungtinių Valstijų karinės jūrų pajėgose ir yra žinomas teisėsaugai, pranešė miesto meras. Pasak jo, institucijos nemano, kad tai buvo teroristinis išpuolis.

„Pagal mūsų šiuo metu turimą informaciją, nėra jokių požymių, kad tai buvo teroristinis aktas“, - įvykio vietoje žurnalistams sakė Billas de Blasio.

Jis pridūrė, kad svarbiausiuose miesto taškuose šiuo metu dislokuojamos papildomos policijos ir antiteroristinės pajėgos.

Minią taranavęs asmuo pražudė vieną ir sužeidė dar 22 žmones.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi