Pasaulyje

2017.05.18 21:21

D. Trumpas „raganų medžiokle“ pavadino tyrimą dėl jo komandos ryšių su Rusija

ELTA 2017.05.18 21:21

JAV prezidentas Donaldas Trumpas „raganų medžiokle“ pavadino tyrimą dėl galimų ryšių tarp jo rinkimų komandos ir Rusijos. „Tai yra didžiausia raganų medžioklė prieš kokį nors politiką JAV istorijoje“, – rašė jis ketvirtadienį „Twitter“ tinkle.

Dieną prieš tai JAV teisingumo departamentas specialiuoju tyrėju aiškinantis skandalą paskyrė buvusį Federalinio tyrimų biuro (FTB) vadovą Robertą Muellerį, praneša agentūra AFP.

D. Trumpas taip pat apkaltino savo konkurentę rinkimų kovoje demokratę Hillary Clinton bei savo pirmtaką Baracką Obamą veikus nelegaliai. Tačiau savo kaltinimų prezidentas nepatikslino. Jis tik pabrėžė, kad šiais atvejais specialieji tyrėjai nebuvo skiriami. „Visais šiais H. Clinton rinkimų komandos ir B. Obamos vyriausybės neteisėtų veiksmų atvejais specialusis tyrėjas nebuvo paskirtas“, – „Twitter“ teigė D. Trumpas.

Buvęs FTB vadovas R. Muelleris, kaip specialusis tyrėjas, aiškinsis Rusijos vaidmenį JAV prezidento rinkimuose. Jis tam turės plačius įgaliojimus ir bus apsaugotas nuo politinės įtakos.

Jau trečiadienį D. Trumpas vaizdavo save kaip žiniasklaidos kampanijos auką. „Su jokiu politiku istorijoje nebuvo elgiamasi blogiau ar nesąžiningiau“, – sakė jis.