Pasaulyje

2017.05.18 16:40

Kinija ragina Pietų Korėją „pašalinti kliūtis“ geriems dvišaliams santykiams

BNS2017.05.18 16:40

Kinijos užsienio reikalų ministras ketvirtadienį paragino naująją Pietų Korėjos vyriausybę „pašalinti kliūtis“, trukdančias palaikyti gerus dvišalius santykius.

Šį raginimą Kinija paskelbė tarp šalių tvyrant įtampai dėl JAV priešraketinės gynybos sistemos dislokavimo Korėjos pusiasalyje.

Priimdamas į Pekiną atvykusį Pietų Korėjos prezidento pasiuntinį Lee Hae-Chaną, Kinijos užsienio reikalų ministras Wang Yi sakė, kad per daugelį metų dvišaliuose santykiuose buvo pasiekta didžiulės pažangos.

„Tačiau šiais metais susidūrėme su nepelnytais sunkumais“, – sakė Wang Yi, neabejotinai turėdamas galvoje Didžiausio aukščio oro erdvės gynybos sistemą (Terminal High Altitude Air Defense, THAAD), pradėjusią veikti anksčiau šį mėnesį.

„Tikimės, kad naujoji vyriausybė išspręs problemas, su kuriomis susidūrėme, ir kiek įmanoma greičiau imsis efektyvių priemonių, kad pašalintų kliūtis, iškilusias kelyje į gerus santykius tarp mūsų valstybių“, – sakė Kinijos diplomatijos vadovas.

Naujasis Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas pavedė savo pasiuntiniui Lee Hae-Chanui nuvykti į Pekiną po praėjusią savaitę iškovotos pergalės rinkimuose.

Seulo ir Pekino santykiai pašlijo dėl THAAD, kurios dislokavimą Kinija laiko grėsme savo kariniams pajėgumams. Ši sistema skirta neutralizuoti Šiaurės Korėjos raketų keliamą grėsmę.

Praėjusią savaitę Moon Jae-inas kalbėjosi telefonu su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, su kuriuo sutarė, kad Šiaurės Korėjos branduolinis nusiginklavimas yra abiejų šalių „bendras tikslas“.

„Tikime, kad Pietų Korėja imsis konkrečių priemonių pagerinti santykius“, – sakė Wang Yi.

Lee Hae-Chanas savo ruožtu sakė, kad Moon Jae-inas paprašė „perduoti jo padėką prezidentui Xi Jinpingui už jo sveikinimą po rinkimų“.

„Jis taip pat paprašė manęs atvykti čia ir pradėti išsamų dialogą“, – sakė Pietų Korėjos prezidento pasiuntinys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt