Pasaulyje

2017.05.18 12:26

Venesueloje tūkstančiai karių slopins riaušes ir plėšikavimus

ELTA2017.05.18 12:26

Venesuela teigia į vakarinę Tačiros valstiją išsiuntusi 2 600 karių. Šiuo žingsniu, šalyje nerimstant antivyriausybiniams protestams, siekiama numalšinti plėšikavimus ir riaušes, informuoja BBC.

Valstijos sostinėje Kristobalyje uždaryta didžioji dalis parduotuvių ir įmonių, jas saugo kariai. Šią savaitę Tačiros valstijoje žuvo trys žmonės, tarp jų – du paaugliai.

Nuo balandžio pradžioje kilusių protestų visoje šalyje jau žuvo 43 žmonės. Protestantai reikalauja pirmalaikių prezidento rinkimų, taip pat, kad būtų užbaigta šalį stipriai išvarginusi ekonominė krizė.

Šalies prezidentas Nikolas Maduras kaltina opoziciją smurto kurstymu, raginant žmones protestuoti gatvėse. 

„Nurodžiau perkelti 2 tūkst. karių ir 600 specialiųjų operacijų karių“, - trečiadienį sakė per valstybinę televiziją kalbėjęs gynybos ministras Vladimiras Padrinas.

Demonstrantai nori pirmalaikių prezidento rinkimų ir kad šalies prezidentas N. Maduras būtų pašalintas iš prezidento posto. Protestuotojai taip pat nori, kad būtų užbaigta siaubinga ekonominė krizė, 30 mln. gyventojų turinčioje Venesueloje lėmusi maisto ir vaistų trūkumą, ilgas eiles parduotuvėse, didėjančias kainas ir badą. Prezidentą N. Madurą opozicijos lyderis Enrikė Kaprilesas vadina autokratu, sužlugdžiusiu naftos turtingos šalies ekonomiką. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt