Pasaulyje

2017.05.17 18:22

E. Macronas paskelbė ministrų kabineto sudėtį

BNS2017.05.17 18:22

Naujasis Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį paskyrė savo pirmąją 22 narių vyriausybę, kurioje socialistų veteranas Jeanas-Yves Le Drianas paskelbtas užsienio reikalų ministru, europarlamentarė Sylvie Goulard – gynybos ministre.

Iš kitų E.Macrono rinkimų kampanijos aktyvistų ministrais tapo Liono meras Gerard`as Collombas – vidaus reikalų, centristas sąjungininkas Francois Bayrou – teisingumo.

Dešinysis Bruno Le Maire skiriamas ekonomikos ministru; jis yra vienas iš trijų konservatyviosios Respublikonų partijos narių, patekusių į vyriausybę, kartu su pirmadienį paskirtuoju ministru pirmininku Edouard Philippe`u.

E. Macronas, žadėjęs sutelkti talentingus žmones iš abiejų politinio spektro pusių, į kabinetą priima du ministrus iš buvusios socialistų vyriausybės – J. Y. Le Drianą ir Annick Girardin, pastaroji skiriama ministre Prancūzijos užsienio teritorijoms.

Jis laikosi ir savo pažado lyčių lygybės atžvilgiu.

Vis dėlto iš penkių pagrindinių postų, tik vienas – gynybos ministro – tenka moteriai; dar 10 moterų turės kultūros, darbo, sporto ir sveikatos ir kt. portfelius.

Aplinkosaugos žvaigždė Nicolas Hulot skiriamas ekologijos ministru, leidėja Francoise Nyseen – kultūros; tai tik keli E. Macrono pasirinkti naujokai vyriausybėje.

Olimpinė fechtavimo čempionė 45-erių Laura Flessel iš Prancūzijai priklausančios Gvadelupės salos skiriama sporto ministre.